FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

21
Вересень
2022

Кулеба з іноземними колегами обговорили прихильність до досягнення справедливості у справі про збитий РФ рейс МН17

Київ. 21 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, а також міністри закордонних справ Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів провели зустріч, під час якої обговорили прихильність до досягнення справедливості у справі про збитий Росією літак Boeing-777.

"У Нью-Йорку я зустрівся зі своїми колегами з Австралії, Бельгії, Малайзії та Нідерландів, щоб підтвердити нашу спільну відданість справі досягнення справедливості щодо 298 жертв рейсу MH17, збитого Росією. Винні в цьому жахливому злочині мають бути притягнуті до відповідальності", – написав Кулеба у твіттері у середу ввечері.

Літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. Всі 298 людей, які були на борту, загинули. Дві третини пасажирів – піддані Нідерландів. Розслідування причин катастрофи проводить міжнародна слідча група, до якої ввійшли представники правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії.

У вересні 2016 року група оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, запущеною із ЗРК "Бук", а рік тому оголосила про приналежність "Бука" до російської 53 зенітно-ракетної бригади, дислокованої в Курську.

Суд щодо аварії МН17 розпочався 9 березня 2020 року. У травні цього року після поновлення слухань суддя Гендрік Стейнгаус анонсував завершення публічної стадії судового розгляду справи на 10 червня, після чого судова колегія пішла в закриту стадію для винесення рішення. Вердикт у справі має бути винесено у листопаді чи грудні 2022 року.

Джерело: https://twitter.com/DmytroKuleba/status/1572666405287522304/photo/1