FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

Кулеба на зустрічі з французькими експертами та журналістами спростував російські фейки про нібито підготовку Україною наступу на Донбасі

Київ. 25 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на закритій онлайн-дискусії з експертами провідних французьких аналітичних центрів у сфері зовнішньої політики та журналістами ключових французьких видань спростував поширювані Росією фейки про те, що Україна нібито готує наступальну операцію на Донбасі.

"Ми наполягаємо на необхідності чесної дискусії чотирьох країн "нормандського формату" задля того, щоб оживити процес мирного врегулювання. Росія, Україна, Німеччина та Франція мають сісти за стіл переговорів. Бажано на рівні лідерів країн", – заявив Кулеба, повідомляє прес-служба МЗС України.

Міністр наголосив, що всі зусилля України та партнерів нині спрямовані на стримування Росії від подальших агресивних дій. Водночас він запевнив: ні в кого не має виникати сумнівів, що в разі нового етапу повномасштабної агресії РФ проти нашої держави Україна захищатиметься всіма наявними засобами.

При цьому він нагадав, що президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент України Володимир Зеленський зробили низку пропозицій президенту РФ Володимиру Путінку із запрошенням провести саміт "нормандського формату". Російська сторона так і не погодилася ні на саміт, ні на зустріч глав МЗС.

"Міністри ФРН Гайко Маас та Франції Жан-Ів Ле Дріан доклали максимум зусиль, аби залучити російського міністра Сергія Лаврова на зустріч. Якби він погодився, я був би готовий провести з ним відверту розмову про те, як вивести Мінський процес із глухого кута, в який його завела Росія", – додав Кулеба.

Міністр наголосив на непорушності принципу "спершу безпека" й нагадав, що Мінські домовленості починаються з пункту про всеосяжне припинення вогню.