FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

КС у відкритому режимі розгляне подання щодо конституційності положень закону про призначення членів ВРП

Київ. 24 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Конституційний Суд України (КС) розгляне у формі усного слухання подання Верховного Суду щодо конституційності норм закону про порядок призначення членів Вищої ради правосуддя (ВРП), повідомляє КС.

Як зазначено в повідомленні, розміщеному в четвер на сайті суду, на засіданні Великої палати КС розглянуто питання визначення форми конституційного провадження за поданням Верховного Суду щодо відповідності Конституції України абзацу тринадцятого пункту 23-1 розділу ІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про Вищу раду правосуддя", абзаців першого, шостого, одинадцятого пункту 4 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя".

"За результатами розгляду винесено постанову про розгляд справи у формі усного провадження", – інформує КС.

У свою чергу представник Верховної Ради в КС Ольга Совгиря у своєму Telegram-каналі зазначила, що форма усного провадження передбачає заслуховування суб’єкта права на конституційне подання, представників Верховної Ради, президента, а також експертів.

Як повідомлялося, рішення про направлення звернення до КС судді Верховного Суду ухвалили на пленумі 8 жовтня. "За" проголосували 129 суддів, "проти" – 15.

Виступаючи на пленумі з аргументацією звернення до КС, голова ВС Валентина Данішевська зазначила, що реалізацію судової реформи необхідно "убезпечити від порушень Конституції".

Народний депутат, представник Верховної Ради в КС Ольга Совгиря пояснила в Telegram-каналі, що пленум Верховного Суду ухвалив рішення звернутися до Конституційного Суду України з конституційним поданням про конституційність окремих положень закону України від 14.07.2021 №1635-ІХ у частині реформи вищої ради правосуддя.

У свою чергу екс-народний депутат Сергій Лещенко написав у Telegram-каналі, що "Верховний Суд звернувся до Конституційного Суду про "неконституційність" судової реформи Володимира Зеленського, чим відкрив шлях до її знищення".