FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Травень
2022

Кредити аграріям на проведення посівної кампанії-2022 в умовах війни сягнули майже 20 млрд грн – Мінагрополітики

Київ. 6 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Українські банківські установи за період із середини березня по 5 травня прокредитували аграріїв у рамках держпрограми з підтримки посівної кампанії-2022 на загальну суму 19,82 млрд грн, зокрема за тиждень 28 квітня – 5 травня видано позик і портфельних гарантій на 4,87 млрд грн.

Відповідні дані щодо фінансування посівної кампанії в умовах військового вторгнення РФ в Україну оприлюднено на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України у п’ятницю.

"Сьогодні банки намагаються максимально спростити умови для аграріїв у процесі отримання такого кредитування. Тому чимало банків надають кредитування, висуваючи одну ключову вимогу: прибуткову діяльність хоча б за один із двох останніх звітних років для тих, хто вже давно на ринку, та наявність бізнес-плану для новостворених господарств", – цитує відомство свого главу Миколу Сольського.

Уточнюється, що 80% (13,43 млрд грн) наданих позикових коштів становлять портфельні гарантії, тоді як загалом доступ до фінансування отримали сумарно 7,2 тис. сільгосптоваровиробників (за останній тиждень – 2,17 тис.).

Найбільше кредитів під проведення посівної залучили аграрії Кіровоградської – 2,57 млрд грн (+0,1 млрд грн за тиждень), Вінницької – 2,18 млрд грн (+0,35 млрд грн), Київської – 1,91 млрд грн, Дніпропетровської – 1,72 млрд грн (+0,25 млрд грн), Одеської – 1,64 млрд грн (+0,38 млрд грн), Полтавської областей – 1,42 млрд грн (+0,22 млрд грн).

За даними Мінагрополітики, кредити до 60 млн грн за цією програмою видаються під 0% річних (за програмою державної фінансової підтримки "Доступні кредити 5-7-9%"). Термін такого кредитування – до шести місяців, а після його завершення відсоткова ставка для позичальників становитиме 5% річних. Скористатися кредитом можуть аграрії, які підлягають визначенню с/г товаровиробника.

Відомство нагадало, що урядова програма підтримки посівної реалізується силами Кабміну, Мінагрополітики, Міністерства фінансів, Міністерства економіки, Національного банку та банківського сектора.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів наприкінці березня розширив порядок видачі с/г виробникам гарантій за кредитами на портфельній основі під закупівлю необхідних їм ресурсів для проведення посівної кампанії у 2022 році, оскільки через воєнне вторгнення Росії в Україну частина аграріїв втратила оборотні кошти для проведення весняних робіт.

Зокрема, в рамках портфельного кредитування с/г виробники зможуть отримати позики на купівлю добрив, засобів захисту рослин, пестицидів та агрохімікатів, пального, запасних частин для с/г техніки, а також на поповнення основних засобів і нематеріальних активів, оплату праці, оренду нерухомого та рухомого майна, роботи та послуги для своєї операційної діяльності.

Загальний бюджет цієї програми на підтримку посівної-2022 становить 50 млрд грн.