FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

09
Лютий
2021

Краще, ніж у США: в Китаї побудують власну систему попередження астероїдної небезпеки

До минулого року в світі були дві системи радарного попередження від астероїдної небезпеки і обидві вони були в США – це радар «Аресібо» в Пуерто-Ріко і радар в обсерваторії Голдстоун в каліфорнійській пустелі. Після руйнування «Аресібо» в кінці минулого року обсерваторія в Голдстоуні залишається єдиним постом попередження. Китайські вчені закликали владу побудувати свій планетарний радар не гірше, ніж у США.

Як повідомляють китайські ЗМІ, в країні може бути побудована найбільша радіолокаційна система на планеті для спостереження за астероїдами, які можуть загрожувати людській цивілізації. Покладатися тільки на системи спостереження США небезпечно. Імовірність астероїдного удару по Землі повинна бути підтверджена незалежними джерелами, щоб запобігти наслідкам помилкової тривоги або виявити інші ознаки прихованої загрози.

Звичайно, подібний планетарний радар буде подвійного призначення, тому проектними роботами цивільні фахівці будуть займатися з військовими. Крім стеження за астероїдами поблизу Землі на відстані не менше 0,1 світлової одиниці радар зможе стежити за космічним сміттям на орбіті нашої планети і не тільки. До речі, була пропозиція дообладнати нещодавно побудований в Китаї гігантський радіотелескоп FAST радіопередавачем і відповідною обв’язкою, але розрахунки показали, що це не вигідно.

Будівництво нового об’єкту планується в малозаселених областях недалеко від Кашгара в провінції Синьцзян, оскільки потужний сигнал від радарів є сильною перешкодою для ряду комерційних служб і несе загрозу здоров’ю людини. Комплекс буде нараховувати чотири або п’ять тарілок діаметром 35 метрів кожна, що стане відмінною рисою китайського планетарного радара. Робота всіх тарілок і передавачів буде синхронізована для створення єдиного скануючого променя, тоді як зазвичай для цього застосовується одне дзеркало. Приймати відбиті від космічних об’єктів сигнали будуть радіотелескопи в інших місцях, зокрема в Цзямуси, Пекіні, Тяньцзіні, Шанхаї і Куньміні.

UserComment

Valuable Users idea's
0 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *