FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

Країни ЄС, які протистоятимуть ембарго на російську нафту, вважатимуться співучасниками злочинів РФ в Україні – Кулеба

Київ. 4 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Якщо серед країн Євросоюзу будуть такі, які продовжуватимуть виступати проти ембарго на російську нафту, будуть усі вагомі причини сказати, що вони є співучасниками злочинів, скоєних Росією на території України, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Я хочу чітко сказати одне: якщо якась країна у Європі продовжить виступати проти ембарго на російську нафту, будуть усі вагомі причини сказати, що ця країна є співучасницею злочинів, скоєних Росією на території України. Ми маємо називати речі своїми іменами, говорити правду. Хоч би якими були їхні аргументи, якщо вони протистоять нафтовому ембарго, це означає одне – вони грають на боці Росії, вони поділяють відповідальність за все, що Росія робить в Україні. Крапка", – сказав Кулеба у прямому ефірі на сторінці у твіттері в середу.

Міністр зазначив, що Україна вітає майбутнє рішення ЄС щодо запровадження ембарго на російську нафту.

"Ми вітаємо майбутнє рішення про запровадження ембарго на нафту. Ми не задоволені тим, що воно відстрочене на шість або вісім місяців, але це краще, ніж нічого", – додав Кулеба.

Він наголосив, що доки РФ продовжуватиме отримувати мільярди євро від ЄС за російські газ і нафту, не можна говорити про перемогу над Росією.

"Ми зараз маємо абсурдну ситуацію, коли, наприклад, ЄС підтримує Україну однією рукою, надаючи фінансову допомогу, запроваджуючи різні санкції, мобілізуючи ресурси, щоб надати Україні військову техніку, й водночас вони продовжують платити Росії за газ і нафту та підтримувати їхню військову машину. Доки Росія продовжуватиме отримувати доходи, у прямому сенсі, в мільярдах євро від ЄС за російські газ і нафту, ми не можемо говорити про перемогу над Росією, російською військовою машиною", – пояснив глава МЗС України.

Джерело: https://twitter.com/DmytroKuleba/status/1521861144641781765?s=20&t=LEtdBP3Ox2xQyU8H-NYtDw