Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Країни G7 планують оголосити 23 листопада стелю цін на нафту з Росії – ЗМІ
Київ. 18 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Країни "Групи семи" планують найближчої середи зробити оголошення про запровадження стелі цін на російську нафту, повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.
"G7 планує оголосити рівень стелі цін на російську нафту в середу (23 листопада – ІФ-У)", – йдеться в повідомленні.
У вересні G7 схвалила план запровадження стелі цін на російську нафту, розраховуючи обмежити доходи бюджету РФ від продажу енергоресурсів. Згідно з планом, із 5 грудня західні компанії зможуть обслуговувати та страхувати танкери з російською нафтою в усьому світі, отримуючи звільнення від ембарго, лише в тому разі, якщо її закуповують за ціною, нижчою за визначений рівень. Аналогічні обмеження для нафтопродуктів набудуть чинності 5 лютого 2023 року.
Держсекретар США Ентоні Блінкен, у свою чергу, стверджував, що Росії було б вигідно продовжувати продавати нафту навіть в умовах розроблюваної Заходом стелі цін на нафту.