Недавні записи
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
Кожна п’ята родина, яка звертається по допомогу до мобільних команд, потребує психологічної підтримки
Про такі висновки повідомляють мобільні команди ЮНІСЕФ та Української фундації громадського здоров’я, які працюють в 11 регіонах у центрі та на заході України. Серед інших найбільш поширених звернень, з якими сім’ї приходять до мультидисциплінарних мобільних команд, є запит на отримання медичної допомоги (15 %), гуманітарної допомоги (15 %), допомоги в оформленні соціальних виплат (14 %), сприяння у працевлаштуванні (8,5 %) та пошук житла (8 %).
З березня 2022 року ЮНІСЕФ та Українська фундація громадського здоров’я по всій Україні запустили 50 мобільних команд. Вони працюють у Львівській, Закарпатській, Рівненській, Вінницькій, Дніпропетровській, Чернівецькій, Волинській, Житомирській, Хмельницькій, Тернопільській та Івано-Франківській областях.
За п’ять місяців фахівці надали допомогу 170 тисячам людей, які постраждали від війни, зокрема йдеться про сім’ї з дітьми. Всього було надано понад 700 тисяч послуг, кожна п’ята (22%) послуга мобільних команд була надана дітям, а 8% звернень за допомогою надійшло від людей з інвалідністю.
Одна із задач мобільних команд — виявляти людей, зокрема, дітей, які постраждали від насильства чи жорстокого поводження. З початку війни мобільні бригади ЮНІСЕФ отримали понад 44 тисячі таких звернень. Мобільні команди надають екстрену допомогу: консультують про доступні послуги, стабілізують емоційний стан постраждалих, разом з клієнтами складають план дій, за потреби шукають тимчасовий прихисток та перенаправляють за спеціалізованою підтримкою, у тому числі на психологічну реабілітацію.
Мультидисциплінарна мобільна команда надає соціально-психологічну допомогу людям, які постраждали від війни. Ідеться про першу психологічну допомогу та психологічну підтримку, юридичне консультування, соціальні підтримку та обслуговування, медичну допомогу (консультування, онлайн-зв’язок із лікарями, перенаправлення до інших фахівців), надання гуманітарних наборів та інформаційних матеріалів.
До складу команди входять психолог, соціальний працівник, юрист та медик. Мобільні бригади працюють у центрах підтримки вимушено переміщених людей, на Дитячих точках “СПІЛЬНО”, на власному авто виїжджають до місць, де потрібна допомога, а також консультують постраждалих дистанційно — телефоном або за допомогою відеозв’язку. Звернутися за підтримкою мультидисциплінарних мобільних команд можна за телефонами, вказаними на карті.
Проєкт «Інтегрована підтримка через міждисциплінарні мобільні команди» реалізується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у межах СПІЛЬНО — програми реагування на війну Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), покликаної об’єднати зусилля з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес-партнерами для надання мультисекторальної допомоги сім’ям з дітьми.