FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

07
Січень
2022

Косово заборонило майнінг криптовалют після вимкнення електроенергії

Косово заборонило майнінг криптовалют, щоб обмежити споживання електроенергії, оскільки воно бореться з енергетичною кризою, спричиненою різким зростанням світових цін.

Уряд заявляє, що служби безпеки виявлятимуть та припинятимуть джерела видобутку криптовалюти.

Майнінг є енергоємним і включає перевірку цифрових транзакцій для отримання криптовалюти в якості винагороди.

У той час, як вся Європа стикається з різким підвищенням цін, у Косово примусово відключають електрику через брак електроенергії.

Найбільша вугільна електростанція в Балканській державі була зупинена минулого місяця через технічну проблему, що змусило уряд імпортувати електроенергію за високими цінами.

Надзвичайне становище на 60 днів, оголошене у грудні, дало уряду повноваження виділяти більше грошей на імпорт енергії та накладати більш суворі обмеження на використання енергії.

Відключення електроенергії викликало протести та заклики до відставки міністра економіки Артани Різваноллі.

Ціни на енергоносії стрімко зростають по всій Європі з різних причин, включаючи низькі постачання з Росії та високий попит на природний газ, оскільки економіка відновлюється після пандемії Covid-19.

У міру того, як вибухнула енергетична криза, Косово постраждало сильніше за інших. Минулого місяця влада заявила, що Косово імпортує 40% споживаної енергії.

У вівторок пані Різваноллі заявила, що уряд вирішив заборонити так званий крипто-майнінг, щоб пом’якшити наслідки глобальної енергетичної кризи.

Майнінг криптовалют, таких як Біткоїн, включає підключення комп’ютерів – зазвичай спеціалізованих «майнінгових машин» – до валютної мережі в Інтернеті.

Надаючи обчислювальні потужності для перевірки транзакцій у цій мережі, власники майнінгових машин нагороджуються новоствореною валютою, що робить це потенційно прибутковим заняттям.

Однак для цього потрібні величезні обчислювальні потужності, які споживають величезну кількість електроенергії.

Донедавна у Косові були одні з найнижчих тарифів на електроенергію в Європі. У цьому середовищі крипто-майнінг став популярним серед молоді Косова.

Ця практика особливо популярна у північних районах Косово, де етнічні серби не визнають незалежність держави та відмовляються оплачувати рахунки за електрику.

Стурбовані впливом цієї практики на навколишнє середовище, інші країни, такі як Китай та Іран, вжили жорстких заходів проти майнінгу криптовалют. Минулого року Іран оголосив про чотиримісячну заборону, тому що він викачував із мережі понад 2 ГВт щодня.