FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Травень
2022

Корпоративна соціальна відповідальність та війна в Україні

З початку вторгнення в Україну більше 750 компаній оголосили про вихід з Росії, але деякі компанії продовжують працювати в Росії.

Список був вперше опублікований 28 лютого the Chief Executive Leadership Institute Yale School of Management.

Він широко розповсюджувався серед керівників міжнародних компаній, урядовців та ЗМІ як найавторитетніше джерело та започаткував історичний рух. Розширений список тут

Багатонаціональні фірми та їхні фонди вже виділили допомогу організаціям (наприклад, 22 мільйони доларів IKEA, 16 мільйонів LEGO Group, 10 мільйонів доларів кожна – криптогіганти Binance і Carlsberg Group, по 5 мільйонів доларів від Biedronka, LVMH, Amazon тощо).

Я не знайшла єдиного джерела, щоб визначити суму грошей, перерахованих в Україну. Але це величезні гроші.

Якщо ваш бізнес чи співробітники зацікавлені у підтримці біженців, ініціатив в Україні чи у вашій країні, соь декілька ідей для вашої корпоративної соціальної відповідальності:

  1. Зосередьтеся на галузі свого бізнесу.

Це має бути зрозуміло вашій цільовій аудиторії та клієнту, який допомагає разом із вами, купуючи ваші послуги чи товари.

  1. Стати цільовим.

Напишіть історію змін життя конкретних людей.

Розділіть свої пожертви на дві частини: міжнародні організації, НГО та індивідуальна допомога, цільове вирішення конкретної проблеми.

Покажіть реальну історію з реальними людьми, як ви змінюєте їхнє життя.

Людям подобається стежити за реальними людьми і підтримувати їх, бачити результат і ваш внесок у зміну їхнього життя.

Які теми актуальні сьогодні?

Навчання дітей.

Купуйте ноутбуки для центрів для біженців, шкіл у вашій країні, які приймають дітей, найміть психологів, які працюють з травмами.

Освіта дорослих.

Вивчення мов, комп’ютерні навички, перекваліфікація для дорослих. Беріть на себе відповідальність і витрачайте частину грошей на центри для освіти дорослих у вашому офісі та компанії.

Ліки.

Фармацевтика та медичні аптечки для військових. Через волонтерів знайдіть прямі контакти та запити щодо конкретної військової частини в Україні. Медичне обладнання для місцевих лікарень та навчання лікарів також дуже важливі.

Навколишнє середовище та безпека.

Від сонячних батарей у Гостомелі, очищення водосховищ у місцях скупчення біженців, до розмінування, розчистки територій після виведення російських військ і підготовки фахівців для такої роботи.

Припиніть слідувати більш формальному підходу надання допомоги. Слідкуйте за історіями та діліться цим вмістом на своїх каналах у соціальних мережах.

Покажіть реальні історії, частиною яких ви були, і мотивуйте інших робити все можливе, щоб допомогти сьогодні.

Від біженців є запит не просто отримати допомогу, а й бути вдячними країні, яка їх прийняла.

Концерти, ярмарки, прибирання лісів… можуть бути чудовими ініціативами, які ви можете взяти під своє крило.

Юлія Матвєєва 
LinkedIn