FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

Контррозвідка СБУ ліквідувала схему легалізації в Україні іноземців із країн із підвищеними терористичними ризиками

Київ. 25 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Контррозвідка Служби безпеки України у Дніпрі викрила та заблокувала канал легалізації в Україні вихідців із країн Близького Сходу, повідомляється на сайті спецслужби.

"Зловмисники діяли за схемою легалізації іноземців через укладання фіктивних шлюбів в Україні. Використовуючи особисті зв’язки в держорганах, забезпечували їм прискорену процедуру перевірки міграційними органами та видачу відповідних дозвільних документів. Пакет документів на постійне проживання в Україні "під ключ" обходився замовникам у $3,5 тис. За даними слідства, організували незаконну оборудку двоє іноземців та двоє громадян України, вихідців із країн Кавказького регіону", – йдеться в повідомленні.

Потенційних клієнтів, які хотіли набути українського громадянства, підшукували у соцмережах та місцевих етнічних громадах.

За наявною інформацією, схема проіснувала майже три роки, і за цей час зловмисники збагатилися на понад $150 тис.

Правоохоронці вирішують питання щодо повідомлення про підозру організаторам незаконної схеми за ст.332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та ст.364 (зловживання владою чи службовим становищем) Кримінального кодексу України.