FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

20
Січень
2023

Компанію, яка скасувала співбесіду через вимогу кандидата спілкуватися українською мовою, перевірять на дотримання мовного законодавства

Київ. 20 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Компанію, яка скасувала співбесіду через вимогу кандидата спілкуватися українською мовою, перевірять на дотримання мовного законодавства, повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

"Днями в інтернеті вибухнув мовний скандал, коли киянці відмовили у співбесіді, тому що вона в резюме зазначила, що спілкується лише українською чи англійською мовами. Водночас менеджер із персоналу наголосила на причині – "в компанії багато російськомовних співробітників і керівників" , – йдеться у повідомленні пресслужби мовного омбудсмена.

Кремінь зазначив, що цей інцидент став першим свідченням про порушення мовного закону під час співбесіди у 2023 році.

"Якщо взяти до відома те, що підприємство працює на території України, центральний офіс розташований у Києві, то я навіть уявити не можу, які можуть бути висунуті мовні вимоги до претендента", – наголосив Кремень.

За його словами, під час перевірки на дотримання мовного законодавства уповноваженого цікавитиме мова ведення документів, відповідних інструкцій, а також інші матеріали, які можуть підтвердити або спростувати те, наскільки ефективно компанія дотримується мовного закону.