FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

20
Січень
2023

Компанію, яка скасувала співбесіду через вимогу кандидата спілкуватися українською мовою, перевірять на дотримання мовного законодавства – Кремінь

Київ. 20 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Компанію, яка скасувала співбесіду через вимогу кандидата спілкуватися українською мовою, перевірять на дотримання мовного законодавства, повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

"Днями в інтернеті вибухнув мовний скандал, коли киянці відмовили у співбесіді, тому що вона в резюме зазначила, що спілкується лише українською чи англійською мовами", – йдеться у повідомленні пресслужби мовного омбудсмена.

Кремінь зазначив, що цей інцидент став першим свідченням щодо порушення мовного закону під час співбесіди у 2023 році.

"Якщо взяти до уваги те, що підприємство працює на території України, центральний офіс розташований у Києві, то я навіть уявити не можу, які можуть бути пред’явлені мовні вимоги до претендента", – наголосив Кремінь.

За його словами, під час перевірки на дотримання мовного законодавства уповноваженого цікавитиме мова ведення документів, відповідних інструкцій, а також інші матеріали, які можуть слугувати причиною підтвердження або спростування того, наскільки ефективно компанія дотримується мовного закону.