FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Січень
2023

Компанія Microsoft збільшила виторг у II фінкварталі на 2%, показник не виправдав прогнозів

Редмонд. 25 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Американська Microsoft Corp. збільшила виторг у другому фінансовому кварталі на 2%, проте її чистий прибуток зменшився на 12%, зокрема через разові витрати, пов’язані зі скороченням робочих місць.

Як йдеться в пресрелізі компанії, виторг за підсумками кварталу, що завершився 31 грудня, становив $52,75 млрд. порівняно з $51,8 млрд за аналогічний період попереднього року.

Чистий прибуток Microsoft знизився до $16,43 млрд із $18,77 млрд роком раніше, прибуток у розрахунку на акцію опустився до $2,2 із $2,48.

Експерти, яких опитало FactSet, у середньому прогнозували виторг компанії на рівні $52,99 млрд, чистий прибуток – у $2,29 на акцію.

Разові чинники, зокрема витрати у розмірі $800 млн, пов’язані зі скороченням робочих місць, коштували компанії $0,12 на акцію. Прибуток без урахування одноразових факторів становив $2,32 на акцію.

Сукупний дохід хмарних сервісів Microsoft минулого кварталу зріс на 22%, до $27,1 млрд.

Виторг підрозділу Intelligent Cloud ("розумна хмара"), до якого входить хмарний сервіс Azure та бізнес із випуску програмного забезпечення для серверів, підвищився на 18% і досяг $21,5 млрд.

Підрозділ Productivity and Business Processes, який, зокрема, розробляє пакет застосунків Office, збільшив виторг на 7% – до $17 млрд. До цього підрозділу входить соціальна мережа LinkedIn, її дохід зріс на 10%.

Виторг бізнесу More Personal Computing (зокрема включає операційну систему Windows, ігрові приставки Xbox та пристрої Surface) опустився на 19%, до $14,2 млрд. Доходи від продажу ліцензій на використання Windows впали на 39%, виторг від контенту та сервісів Xbox зменшився на 12%.

Головний фінансовий директор Microsoft Емі Худ заявила під час телефонної конференції для інвесторів у середу, що в компанії бачать "обережність клієнтів", що призвела до уповільнення темпів зростання доходів сервісу Azure минулого кварталу.

"Ми очікуємо, що ділові тренди, які відзначалися наприкінці грудня, продовжаться і цього кварталу", – зазначила Худ.

Згідно з прогнозом, озвученим Худ, виторг Microsoft у поточному кварталі становитиме $50,5-51,5 млрд. Це значно гірше за середній прогноз аналітиків у $52,42 млрд.

Минулого кварталу компанія повернула акціонерам $9,7 млрд за рахунок викупу акцій і виплати дивідендів.

Акції Microsoft подешевшали на 1% на додаткових торгах у вівторок. Капіталізація компанії за останні 12 місяців зменшилась на 16%.