FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Січень
2023

Коксохіміки "Каметсталі" після простою відновили виробництво сирого бензолу для хімічної та фармгалузі

Київ. 25 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Коксохімічний підрозділ заводу "Каметcталь" гірничо-металургійної групи "Метінвест" (раніше – Дніпровський коксохімічний завод, ДКГЗ, Кам’янське Дніпропетровської обл.) після вимушеного простою відновив виробництво сирого бензолу.

Згідно з пресрелізом компанії, після проведення необхідних підготовчих заходів, перевірки комунікацій, систем та програмного забезпечення, технологічне обладнання успішно увійшло в роботу. Фахівці цеху металургійного комбінату вже одержують перший товарний бензол.

Бензол використовується в хімічній галузі для виробництва фарби, розчинів, синтетичної гуми та пластмас, частково – у фармакології та як добавка до пального тощо.

Пресслужба нагадує, що торік на підприємстві було реалізовано інвестиційний проєкт модернізації обладнання бензольно-скруберного відділення. Завдяки цьому вдалося значно зменшити споживання електроенергії, що особливо актуально в період енергетичної кризи в країни через масовані обстріли РФ. До того ж, фахівці цеху отримали можливість збільшити виробництво високоякісного бензолу.

Також у цеху уловлювання хімічних продуктів коксування триває ремонт будівлі бензольного відділення у рамках проєкту реконструкції. Тут розташовані насосні агрегати, технологічне обладнання та прокладені комунікації у бензольну колону. Головна мета ремонту – підвищити надійність та безпеку експлуатації будівлі, де постійно працює персонал цеху, зазначила пресслужба.

Як повідомлялося, КХЗ "Каметсталі" у середині січня 2023 року відновило роботу після вимушеної зупинки через обмеження електропостачання внаслідок масованих ворожих обстрілів.

"Каметсталь" створено на базі ПрАТ "Дніпровський коксохімічний завод" (ДКХЗ) та ЦВК ПАТ "Дніпровський металургійний комбінат" (ДМК).

Відповідно до звіту материнської компанії групи "Метінвест" за 2020 рік, Metinvest B.V. (Нідерланди) належало 100% акцій ДКГЗ.

Джерело: https://metinvest.media/ua/page/koksohmki-kametstal-vdnovili-virobnictvo-sirogo-benzolu