FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Липень
2021

Клонування голосу викликає зростаючий інтерес акторів і кіберзлочинців

Оскільки технологія клонування голосу стає все більш ефективною, вона викликає все більший інтерес з боку акторів … і кіберзлочинців.

Коли Тім Хеллер вперше почув свій клонований голос, він сказав, що він був настільки точним, що «моя щелепа вдарилася об підлогу … це було надзвичайно».

Клонування голосу – це коли комп’ютерна програма використовується для створення синтетичної копії голосу людини.

Із запису чиєїсь мови програма може потім відтворити його або її голос, вимовляючи будь-які слова або речення, які ви вводите на клавіатурі.

Останні досягнення в технології привели до того, що комп’ютерний звук тепер вважається неймовірно точним. Програма може вловлювати не тільки ваш акцент, але і ваш тембр, висоту звуку, темп, хід мови і ваше дихання.

А клонований голос можна налаштувати для відображення будь-яких необхідних емоцій, таких як гнів, страх, щастя, любов або нудьга.

Пан  Хеллер, 29-річний закадровий художник і актор з Техасу, робить все: від зображення персонажів мультфільмів, озвучення аудіокниг і документальних фільмів, виступів про відеоігри і озвучування трейлерів до фільмів.

За його словами, нещодавно він звернувся до клонування голосу, щоб зробити свою кар’єру «перспективною».

Він каже, що це може дозволити йому отримати більше роботи. Наприклад, якщо його коли-небудь двічі забронювали, він міг запропонувати натомість відправити свого голосового клона для виконання однієї з робіт.

«Якщо мене найняли для іншої роботи … я можу позиціонувати свій «дубляж» [те, що він називає своїм голосовим клоном] як варіант, який може заощадити час клієнтів і принести мені пасивний дохід», – говорить пан Хеллер.

Щоб клонувати свій голос, пан Хеллер відправився в бостонський бізнес під назвою VocaliD – одну з постійно зростаючих компаній, що пропонують цю послугу.

VocaliD був заснований його виконавчим директором Рупаль Патель, яка також є професором комунікаційних наук в Північно-Східному університеті.

Професор Патель заснувала свій бізнес в 2014 році як продовження своєї клінічної роботи, створюючи штучні голоси для пацієнтів, які не можуть говорити без сторонньої допомоги, наприклад людей, які втратили голос після операції або хвороби.

Вона каже, що технологія, якою керує штучний інтелект, програмне забезпечення, яке може «вчитися» і адаптуватися саме по собі, значно просунулася вперед за останні кілька років. Це привернуло увагу виконавців закадрового озвучення.

«Ми також спеціалізуємося на створенні індивідуальних голосів з більш різноманітним акцентом», – каже професор Патель. «Ми зробили кілька трансгендерних голосів, ми зробили гендерно нейтральні голоси … технології повинні говорити так, як ми всі, у всіх нас є унікальні акценти і голоси».

Клонування голосу також може використовуватися для перекладу слів актора на різні мови, що потенційно означає, наприклад, що американським кіновиробничим компаніям більше не потрібно буде наймати додаткових акторів для створення дубльованих версій своїх фільмів для поширення за кордоном.

Канадська компанія Resemble AI заявляє, що тепер вона може перетворювати клоновані англійські голоси в 15 інших мов.

Її генеральний директор Зохайб Ахмед каже, що для створення якісної копії чийогось голосу програмі потрібно запис чиєїсь промови тривалістю всього 10 хвилин.

«Коли штучний інтелект вивчає ваш голос, він дізнається багато властивостей … такі як тембр, висота і інтенсивність», – говорить він.

«Але він також вивчає тисячі інших особливостей [голосу людини], які можуть бути не дуже очевидні для нас».

Проте, не дивлячись на те, що все більше витончене клонування голосу має очевидний комерційний потенціал, воно також призвело до зростаючих побоювань, що його можна використовувати в кіберзлочинності – щоб обдурити людей, про яких говорить хтось інший.

Разом з комп’ютерними фальшивими відеороликами клонування голосу також називається «діпфейком». А експерт з кібербезпеки Едді Бобрицька каже, що синтетичні голоси створюють «величезний ризик для безпеки».

«Коли справа доходить до електронної пошти або текстових повідомлень, вже багато років відомо, що видати себе за інших досить легко», – говорить керівник ізраїльської фірми Minerva Labs.

«Але до сих пір розмова по телефону з кимось, кому ти довіряєш і добре знаєш, була одним з найпоширеніших способів переконатися, що ти дійсно знайомий з цією людиною».

Пан Бобрицький каже, що зараз ситуація змінюється. «Наприклад, якщо начальник дзвонить співробітникові з проханням надати конфіденційну інформацію, і співробітник впізнає голос, негайна відповідь – зробити те, про що просили. Це шлях до безлічі кіберзлочинів».

Фактично, про такий випадок повідомив Wall Street Journal ще в 2019 році, коли одного британського менеджера обманним шляхом змусили перевести 220 000 євро (260 000 доларів США; 190 000 фунтів стерлінгів) шахраям, які використовували клоновану копію голосу свого німецького боса.

«Необхідно вжити заходів для боротьби з цією новою технологією і погрозами, які вона несе», – додає пан Бобрицький.

Фірми по всьому світу насправді вже роблять це, як повідомляє спеціалізований новинний сайт в області штучного інтелекту Venture Beat.

Такі компанії можуть відстежувати звук, щоб визначити, чи є він фальшивим, виявляючи контрольні ознаки, такі як повторення, цифровий шум і використання певних фраз або слів.

Тим часом уряди і правоохоронні органи також займаються цим питанням. У минулому році Європол, правоохоронний орган Європейського Союзу, закликав держави-члени зробити «значні інвестиції» в технології, які можуть виявляти діпфейки. А в США Каліфорнія заборонила їх використання в політичних кампаніях.

Повернувшись до Техасу, Тім Хеллер каже, що, хоча він ще не продав свій клонований голос, «кілька різних клієнтів проявили інтерес».

Але чи боїться він, що в довгостроковій перспективі він може втратити роботу через синтетичні голоси інших людей?

«Я не хвилююся, що це може позбавити мене роботи», – говорить він. «Я дійсно відчуваю, що завжди буде місце для справжнього людського голосу. Сенс «дабу» [його клону] не в тому, щоб замінити мене або кого-небудь ще, а в тому, щоб діяти як додатковий інструмент в моєму бізнесі».

Ребекка Деймон, виконавчий віце-президент спілки акторів США «Гільдія кіноакторів», говорить, що ще одна ключова проблема, пов’язана з клонуванням голосу, полягає в тому, що артистам за кадром платять за них належним чином.

«Клонування голосу може стати захоплюючою і потенційно прибутковою новою галуззю для наших учасників», – говорить вона. «Однак, як завжди, для нас дуже важливо, щоб виконавці голосу отримували справедливу компенсацію і мали можливість давати згоду на використання їх голосу».

«З цією метою ми уважно стежимо за розробками в області клонування голосу і працюємо з нашими учасниками, щоб визначити огорожі, які повинні бути встановлені для цієї технології, щоб реалізувати свій потенціал в якості нової і довгоочікуваної області роботи».

Пан Хеллер додає, що проблема встановлення цін на клони голосу полягає в тому, що «це «дикий захід» озвучування».

«На мій погляд, найважливіше, коли мова йде про переговори з ціноутворення та контрактом [для вашого штучного голосу], – це те, що ви не передаєте всі права і використання на необмежений термін», – говорить він.