FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

20
Серпень
2021

Кличко ініціює введення мораторію на реконструкцію об’єктів культурної спадщини, які під загрозою знищення

На найближчій сесії Київради буде введено мораторій на реконструкцію або капітальний ремонт будівель XIX-ХХ ст., яким може загрожувати знищення або пошкодження. Мораторій діятиме до повного дослідження і визначення їхньої історичної та культурної цінності, повідомив мер Києва, лідер партії «УДАР» Віталій Кличко.

Кличко звернувся до Міністерства культури із закликом виконати свою роботу і розглянути подання КМДА про внесення до Реєстру об’єктів культурної спадщини 1469 об’єктів, перелік яких був поданий ще в 2018 році, але не розглянутий досі. Що стосується садиби Барбана, ця будівля теж не була внесена Міністерством культури до Реєстру об’єктів культурної спадщини. І Мінкульт схвалив історико-містобудівне обґрунтування та проектну документацію об’єкта будівництва на Обсерваторній, 6.

За останні 3 роки столична влада направила подання про занесення 1542 пам’яток і новостворених об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Однак було включено тільки 73 об’єкти. Також у 2018 році Київрада зверталася до парламенту з пропозицією розширити повноваження місцевої влади щодо захисту історичних пам’яток і посилити відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини. Однак законопроект досі не розглянуто в другому читанні, зазначив мер. Також він висловив здивування бездіяльністю поліції, яка не припинила незаконне знесення садиби Барбана.