FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

30
Квітень
2021

Китайського виробника розумних телевізорів звинуватили в шпигунстві за користувачами

Китайського виробника техніки Skyworth запідозрили в шпигунстві за своїми користувачами через розумні телевізори. Імовірно, пристрої компанії відстежують підключення будь-яких пристроїв до мережі Wi-Fi і передають дані про них. Про це пише Radio Free Asia.

Шпигунську активність виявили власники телевізорів Skyworth. Дослідники стверджують, що для цього в телевізорах встановлено спеціальне програмне забезпечення Gozen Data. Воно збирало IP-адреси, MAC-адреси та імена пристроїв підключених до Wi-Fi, і передавало їх на платформу gz-data.com.

Журналісти та дослідники стверджують, що китайська влада використовує збір даних для контролю і спостереження за громадянами. «Уряд посилює контроль за даними громадян для ідеологічного просування. Вони хочуть визначати доступ людей до новин та інформації», – заявив юрист з Шаньсі на прізвище Сун.

Представники Skyworth заявили, що використовують збір даних виключно в комерційних цілях, а не для шпигунства за громадянами. Крім цього, за їхніми словами, у користувачів запитують згоду на обробку даних.

Останнім часом влада Китаю стрімко розвиває технології по стеженню за громадянами. Згідно з даними державних ЗМІ, тільки в 2018 році під контролем уряду знаходилося більше 20 мільйонів відеокамер в громадських місцях. Згідно з недавніми повідомленнями журналістів, в них почали застосовувати ІІ, здатний вірно визначити стать, вік і сформулювати опис зовнішньої одягу.