FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

27
Травень
2021

Китайська EHang представила безпілотне аеротаксі для регіональних перельотів на дальність до 300 км

Чутки не брехали: найбільший в світі виробник безпілотних аеротаксі – китайська компанія EHang – дійсно розробляє апарат для регіональних перельотів. Сьогодні EHang представила безпілотне двомісне аеротаксі VT-30, здатне протриматися в повітрі 100 хвилин або подолати 300 км на одному заряді акумуляторів. Апарат пройшов ряд аеродромних випробувань і незабаром буде готовий для польових перевірок.
Новинка спроектована у вигляді літака зі штовхаючим гвинтом, але також має вісім двигунів з пропелерами для вертикальних злетів і посадок. Апарат VT-30 здатний як злітати з розбігу і сідати на смугу, так і підніматися в повітря вертикально.
Залежно від обраних режимів дальність польоту буде варіюватися, але в цілому апарат зможе долати до 300 км, що йде в ногу зі світовими екологічними ініціативами. Компанія EHang активно бере участь у справах ЄС та має намір широко просувати в цьому регіоні електричний безпілотний повітряний транспорт.
Міське двомісне аеротаксі EHang EH216 вже неодноразово піднімалося в небо Азії і Європи і новий апарат VT-30 напевно з часом теж там з’явиться. На даний момент VT-30 випробуваний на вертикальний зліт і посадку, перевірені системи живлення і управління. На черзі випробування планера і безпілотні польоти в режимі літака.
Відзначимо, дизайн апарату далекий від елегантного. Він непоказний, але функціональний і реальний, а не у вигляді комп’ютерних картинок, як у переважної маси розробників безпілотних аеротаксі. Буде цікаво простежити за цим проектом.