FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

Китайська Chengxin Lithium претендує на родовища літію в Україні

Київ. 25 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Китайський виробник енергетичних матеріалів для літієвих акумуляторів Shenzhen Chengxin Lithium Group Co., Ltd. подав заявку до Держгеонадр про готовність придбати спецдозволи на право розробки родовищ літію в Україні, відповідну інформацію розміщено на сайті відомства.

Як повідомляє NADRA.info, у заяві від 28 жовтня китайська компанія повідомила про інтерес до розробки ділянок "Добра" та "Крута Балка", а також Шевченківського родовища.

У реєстрі заяв у графах "Вид користування надрами" та "Корисна копалина" інформація відсутня, проте всі три об’єкти об’єднують літієві руди як основну корисну копалину, уточнює NADRA.info.

Як повідомлялося, боротьбу за отримання поза конкурсом спецдозволів на видобуток літію на Шевченківському родовищі та ділянці "Добра" веде українське ТОВ "Петро-Консалтинг". Нещодавно воно домовилося про можливе приєднання до австралійської European Lithium (Перт), яка розробляє родовище в Австрії та акції якої котируються на Австралійській фондовій біржі. European Lithium у своїх матеріалах про цю можливу операцію зазначала, що дозволи може бути отримано в судовому порядку, у процесі публічних аукціонів чи угоди про розподіл продукції.

Shenzhen Chengxin Lithium Group Co., Ltd. виробляє енергетичні матеріали для літієвих батарей. Основними продуктами є концентрат літію, карбонат літію, гідроксид літію, хлорид літію та металевий літій. Загальні активи компанії на кінець I півріччя 2021 року становили 4,9 млрд юанів, операційний прибуток за 2020 рік – 1,8 млрд юанів.