FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Січень
2021

Китай зробив гаманець-карту з дисплеєм для цифрового юаня

Приблизно через два роки в Китаї планується впровадження цифрових грошей (цифрового юаня). У масі це будуть програми на смартфоні. Для тих, хто не може використовувати смартфон в розрахунках, наприклад літніх людей або жителів віддалених районів країни, передбачено випуск гаманців в форматі банківських карток з інформаційним дисплеєм. Подібні гаманці почали впроваджувати в одній з лікарень Шанхая в рамках пілотного проекту по обороту цифрових грошей.

Видачу цифрових гаманців у вигляді карт почали в лікарні Shanghai Tongren Hospital. Їх планується використовувати персоналом лікарні і пацієнтами. На дисплеї на електронному чорнилі, вбудованому в карту-гаманець, відображається сума, що залишилася, кількість платежів та інша інформація. В рамках пілотного проекту таким гаманцем можна буде розрахуватися в кафетерії, оплатити стоянку транспорту або консультацію. Як наголошується, в пілотному проекті з обороту цифрового юаня вперше реалізований режим оплати «жорстким» гаманцем без телефону.

Цифровий юань – це цифрова форма законного платіжного засобу КНР, випущеного Народним банком Китаю, який має вартість і юридичне відшкодування поряд зі звичайними паперовими грошима і монетами, а також підтримує контрольовану анонімність. Розраховуватися цифровим юанем можна буде без проведення транзакцій через віддалені служби, і в цьому їх головна особливість і відмінність від сучасних цифрових платіжних систем.