FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Жовтень
2021

Китай знову заборонив британську яловичину через коров’ячий сказ

Китай заборонив імпорт яловичини великої рогатої худоби віком до 30 місяців через випадок губчастої енцефалопатії великої рогатої худоби (BSE), або «коров’ячого сказу», в Великобританії в минулому місяці.

Згідно із заявою Головного митного управління, заборона набула чинності з 29 вересня.

Китай ще не відновив закупівлю яловичини в Великобританії після того, як в 2018 році погодився зняти попередні обмеження.

Пекін ввів заборону в 1990-х роках під час попередніх спалахів BSE.

У вересні Агентство з охорони здоров’я тварин і рослин Великобританії (APHA) повідомило, що на фермі в Сомерсеті був підтверджений випадок BSE.

У 2018 році Китай зняв двадцятирічну заборону на імпорт яловичини з Великобританії, який вперше був введений після спалаху BSE в 1990-х роках.

У той час уряд Великобританії заявив, що зняття заборони обійдеться британським виробникам в 250 мільйонів фунтів стерлінгів протягом наступних п’яти років.

Це сталося після багатьох років інспекцій та переговорів між офіційними особами в Лондоні та Пекіні.

У відповідь на останній крок міністерство навколишнього середовища, продовольства і сільських районів Великобританії заявило, що воно працює, щоб запевнити китайську владу в тому, що справа з коров’ячим сказом успішно вирішена, і забезпечити виконання умов імпорту.

Головний ветеринарний лікар Великобританії Крістін Міддлмісс заявила: «У нас одні з найвищих рівнів біобезпеки в світі, які підтримуються надійними системами контролю. Наші продукти безпечні, і їх слід продовжувати продавати».

У вересні цього року США оголосили про скасування багаторічної заборони на імпорт британської баранини.

США припинили імпорт британської баранини з 1989 року після перших спалахів BSE.

У минулому році експорт британської яловичини в США відновився вперше за більш ніж 20 років.

Британська яловичина була заборонена Вашингтоном після спалаху BSE в 1996 році.