FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Червень
2021

Китай пропонує банкам припинити підтримку криптовалюти

Китай розширив обмеження на криптовалюту, наказавши банкам і платіжним платформам припинити підтримку транзакцій з цифровою валютою.

Це слідуэ за наказом в п’ятницю про закриття операцій з видобутку біткоіныв в провінції Сичуань.

Ціна біткоіну впала більш ніж на 10% в понеділок, але стабілізувалася на азіатських торгах у вівторок.

Вартість криптовалюти впала приблизно на 50% з моменту досягнення рекордного рівня вище 63000 доларів в квітні.

У понеділок центральний банк Китаю, Народний банк Китаю (НБК), заявив, що нещодавно він закликав кілька великих банків і платіжних компаній прийняти більш жорсткі заходи щодо торгівлі криптовалютою.

Банкам було сказано не надавати продукти або послуги, такі як торгівля, кліринг і розрахунки за транзакціями з криптовалютою, йдеться в заяві НБК.

Сільськогосподарський банк Китаю, третій за величиною кредитор Китаю за розміром активів, заявив, що виконує вказівки НБК і буде проводити комплексну перевірку клієнтів, щоб викорінити незаконну діяльність, пов’язану з Майнінгом криптовалюти і транзакціями.

Поштовий ощадний банк Китаю також заявив, що не підтримуватиме транзакції з криптовалютою.

Китайська платформа мобільних і онлайн-платежів Alipay, що належить гігантові фінансових технологій Ant Group, заявила, що створить систему моніторингу для виявлення незаконних транзакцій з криптовалютою.

Остання міра була прийнята після того, як в п’ятницю влада південно-західноъ провінції Сичуань наказала закрити операції з видобутку біткоіну.

Згідно з дослідженням Кембриджського університету, в минулому році на Китай припадало близько 65% світового виробництва біткоіну, при цьому Сичуань посіла друге місце в світі по виробництву біткоіну.

Минулого місяця кабінет міністрів Китаю, Державна рада, заявила, що припинить видобуток і торгівлю криптовалюти в рамках кампанії з контролю над фінансовими ризиками.

Деякі аналітики попереджають про можливе подальше падіння ціни біткоіну через явища на графіку цін, відомого як «хрест смерті», яке відбувається, коли короткострокова середня лінія тренда перетинає лінію довгострокового середнього тренда.

Інші криптовалюти також впали, оскільки інвестори стурбовані посиленням регулювання цифрових валют у всьому світі.

Окремо аукціонний будинок Sotheby’s повідомив, що рідкісний діамант грушоподібної форми, який, як очікується, буде проданий за 15 мільйонів доларів, можна буде купити на аукціоні в наступному місяці за криптовалюту.

Це перший випадок, коли такий великий алмаз був виставлений на публічний продаж за криптовалюту.