Недавні записи
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
- ІІІ Національний туристичний саміт 23.11.2024
Китай представив свій мирний план
Київ. 24 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Китай представив у п’ятницю мирний план щодо припинення російсько-української війни, що складається з 12 пунктів.
У документі, розміщеному на сайті МЗС, першим пунктом значиться “повага до суверенітету всіх країн”. “Мають суворо дотримуватися загальновизнані норми міжнародного права, включно з цілями і принципами Статуту Організації Об’єднаних Націй. Суверенітет, незалежність і територіальна цілісність усіх країн мають бути ефективно захищені”, – йдеться в тексті.
“Відмова від менталітету холодної війни. Безпека країни не повинна забезпечуватися за рахунок інших. Безпека регіону не повинна забезпечуватися посиленням або розширенням військових блоків”, – зазначено у другому пункті.
Серед інших пропозицій Китаю – припинення бойових дій. “Усі сторони мають підтримати Росію та Україну в роботі в одному напрямку і якнайшвидшому відновленні прямого діалогу, щоб поступово деескалувати ситуацію і зрештою досягти всеосяжного припинення вогню”, – йдеться в ньому.
Китай пропонує також розв’язання гуманітарної кризи, захист цивільних осіб і військовополонених (військовополонених), гарантування безпеки атомних електростанцій, зниження стратегічних ризиків (не можна застосовувати ядерну зброю та не можна вести ядерні війни), сприяння експорту зерна, припинення односторонніх санкцій, підтримання стабільності ланцюжків виробництва й постачань, сприяння постконфліктному відновленню.
Тим часом у четвер Генеральна Асамблея ООН проголосувала за резолюцію “Принципи Статуту Організації Об’єднаних Націй, що лежать в основі досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні”, проєкт якої внесли 57 країн, включно з Україною.
Згідно з резолюцією, Генасамблея “знову заявляє свою вимогу, щоб Російська Федерація негайно, повністю і беззастережно вивела всі свої збройні сили з території України в її міжнародно визнаних кордонах, і закликає до припинення бойових дій”.
У резолюції також міститься заклик до “негайного припинення нападів на критично важливу інфраструктуру України і будь-яких навмисних нападів на цивільні об’єкти, включно з житловими будинками, школами і лікарнями”.
Китай від голосування за резолюцію утримався.
Джерело: https://www.fmprc.gov.cn/mfa_eng/zxxx_662805/202302/t20230224_11030713.html