Недавні записи
- Огляд ринку праці в Італії у 2024 році та роль у ньому українців – Experts Club 04.11.2024
- Початок співпраці між Радою національних спільнот України та Міжнародною комісією з прав людини 02.11.2024
- Український виробник вогнезахисту Ковлар Груп удвічі збільшив випуск продукції 31.10.2024
- Відбувся Німецько-український семінар оборонних індустрій DFNC2: German Edition 29.10.2024
- У Києві відбувся Вечір танго за підтримки Посольства Аргентини в Україні 29.10.2024
Китай готується відкрити нову біржу в Пекіні
Китай оголосив про плани створення третьої фондової біржі для обслуговування малого та середнього бізнесу.
Президент Сі Цзіньпін сказав, що новий ринок акцій буде в столиці Пекіні, під час виступу на Міжнародному ярмарку торгівлі послугами.
Материковий Китай в даний час має два основних ринки, розташованих у фінансовому центрі Шанхая і південному місті Шеньчжень.
Цей крок викликаний інтенсивним тиском на китайські компанії як вдома, так і в США.
Хоча голова Сі не став вдаватися в подробиці плану, Комісія з регулювання цінних паперів Китаю (CSRC) незабаром після його виступу опублікувала заяву, в якій йшлося, що її керівництво «схвильовано» такою перспективою.
«Малі та середні підприємства можуть робити великі справи», – додали в CSRC.
Регулюючий орган заявив, що система реєстрації для біржі буде аналогічна шанхайському ринку STAR, який розглядається як відповідь Китаю на високотехнологічну платформу Nasdaq в США.
Ця заява була зроблена у зв’язку з тим, що китайські компанії стали об’єктом пильної уваги як Пекіна, так і Вашингтона.
В останні місяці влада Китаю оголосила про низку заходів, які зробили серйозний вплив на значну частину приватного сектора країни – від технологічних гігантів і навчальних фірм до платформ потокової передачі музики та телекомпаній.
Поряд з величезною кількістю нових жорстких заходів, введених відносно компаній, китайська влада посилила нагляд за компаніями, акції яких котируються в США.
Минулого тижня китайський виробник електромобілів BYD’s був змушений призупинити план з продажу акцій свого підрозділу з виробництва комп’ютерних чіпів, що зробило його останньою пропозицією акцій, яка піддалася жорсткому переслідуванню з боку Пекіна.
Раніше в цьому місяці уряд Китаю дав зрозуміти, що ці репресії триватимуть, оскільки він представив п’ятирічний план, який передбачає більш жорстке регулювання здебільшого його економіки.
Тим часом в Америці регулюючий орган Уолл-стріт, Комісія з цінних паперів і бірж (SEC), заявив, що тепер йому буде потрібна додаткова інформація від китайських компаній, які мають намір продавати акції в США.