Недавні записи
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
- ІІІ Національний туристичний саміт 23.11.2024
- 9 листопада відбувся SUMMIT 6 2024 — головна подія для будівельників цієї осені від Ліги Майстрів 22.11.2024
Кількість успішних ідентифікацій у системі BankID НБУ за 2022р. зросла на 8,6%
Київ. 17 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кількість успішних ідентифікацій у системі BankID Національного банку України (НБУ) за 2022 рік становила 32,8 млн, що на 8,6% більше, ніж у 2021 році (30,2 млн), повідомила пресслужба регулятора.
Згідно з повідомленням, частка клієнтів банків-власників платіжних карток, які мають доступ до системи BankID, за рік зросла до 99,9% за рахунок приєднання до системи Індустріалбанку, банку "Кліринговий дім", Юнекс Банку, банку "Інвестицій та Заощаджень", а також нових додатків від ТАСкомбанк (Neobank) та банку "Конкорд" (ConcordBank).
Крім того, до системи у 2022 році у статусі постачальників послуг приєдналося ще 13 установ. Відповідно, на кінець року система BankID НБУ налічувала 137 учасників – 41 банк-ідентифікатор та 96 абонентів – надавачів послуг.
НБУ наприкінці 2022 року затвердив впровадження у систему стандартизованих наборів даних та диференційованих міжабонентських тарифів для абонентів системи. Зокрема, для стандартизованих наборів даних будуть встановлені різні розміри тарифів (від 5 до 20 грн за одне успішне підтвердження), залежно від обсягу даних про користувача, переданих в електронному підтвердженні ідентифікації.
"На нашу думку, такі нововведення за рахунок більш гнучких тарифів сприятимуть розширенню сфери застосування системи BankID НБУ та створенню абонентами нових продуктів. У результаті громадяни матимуть можливість доступу до ще більшої кількості дистанційних послуг", – пояснила заступниця директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Ольга Василєва.
Як повідомлялося, центробанк із 1 липня 2020 року запустив комерційну модель використання системи BankID НБУ, яка дозволила банкам-ідентифікаторам отримувати плату від абонентів, які надають послуги (банківські, фінансові чи комерційні) за кожну успішну ідентифікацію користувача у розмірі 20 грн.
BankID НБУ відкриває доступ до послуг понад 40 державних та громадських установ, зокрема Єдиного державного порталу адміністративних послуг, Державної міграційної служби, Центру надання адмінпослуг, онлайн-сервісу державних послуг Дія та Єдиної системи місцевих петицій.
Система НБУ BankID надає користувачам можливість проходити верифікацію віддалено, щоб дистанційно отримати доступ до фінансових, адміністративних та комерційних послуг.