Недавні записи
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
Кількість голосів на підтримку оновленої резолюції Генеральної асамблеї ООН про порушення прав людини в Криму найвища з 2016 року – МЗС України
Київ. 16 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кількість голосів на підтримку оновленої резолюції Генеральної асамблеї ООН про порушення прав людини в Криму є найвищою з 2016 року, коли Україна вперше винесла на розгляд Генасамблеї документ.
"15 грудня Генеральна асамблея ООН ухвалила 82 голосами резолюцію "Ситуація з правами людини в тимчасово окупованих АР Крим і м. Севастополі, Україна". Сьомий рік поспіль держави-члени ООН більшістю голосів підтримали суверенітет і територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів", – ідеться в коментарі відомства.
У МЗС наголосили, що кількість голосів на підтримку цього документа була найбільшою з 2016 року – відколи Україна вперше винесла на розгляд Генасамблеї резолюцію про ситуацію з правами людини в Криму.
Так, Генеральна асамблея підтвердила статус тимчасово окупованих АР Крим і м. Севастополя та інших тимчасово окупованих РФ територій як невід’ємних частин України.
Як зазначили в МЗС, резолюція містить оновлені факти про грубі порушення прав людини в Криму з боку РФ, зокрема в контексті повномасштабної російської агресії.
"Нинішній документ містить також нові субстантивні положення, які відповідають поточній ситуації в нашій державі й отримали високу підтримку держав-членів ООН, зокрема розширення застосування резолюції на всі тимчасово окуповані території. Тому Генеральна асамблея ООН вимагає від РФ негайно припинити агресію проти України та вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів", – ідеться в тексті.
Також країни-члени ООН засудили порушення РФ статті 2 (4) Статуту ООН і використання Криму з метою здійснення повномасштабної збройної агресії проти України й окупації Херсонської та Запорізької областей.
Також Генасамблея закликає РФ припинити депортацію українських дітей на свою територію і скасувати рішення про спрощення процедури отримання громадянства РФ для українських дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківської опіки, й ужити всіх необхідних заходів для їх безпечного повернення в Україну і возз’єднання з рідними.
Як додали у відомстві, вкотре країни-члени ООН доручили генеральному секретареві ООН здійснити всі необхідні кроки для забезпечення міжнародним правозахисним моніторинговим механізмам доступу до тимчасово окупованих територій України, зокрема в АР Крим, і на 78-й сесії ГА ООН подати звіт про виконання резолюції.
"Особливо ми вітаємо рішення Генеральної асамблеї внести до її порядку денного пункту "Ситуація на тимчасово окупованих територіях України" до повного відновлення територіальної цілісності України", – зазначили у відомстві.
У МЗС подякували за міжнародну консолідовану підтримку України в захисті своєї територіальної цілісності, суверенітету, прав і основних свобод.
"Винні у вчиненні грубих порушень прав людини та скоєнні воєнних злочинів будуть притягнуті до відповідальності", – наголошено в коментарі.