FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Січень
2023

Кількість чергових відділень банків на випадок блекаутів за місяць зросла в 1,5 раза – НБУ

Київ. 25 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кількість чергових відділень, які надаватимуть клієнтам фінансові послуги навіть в умовах тривалої відсутності енергопостачання, за місяць зросла в 1,5 раза, або на 640 відділень, – до 1827, повідомила пресслужба Національного банку України (НБУ) середу.

Згідно з повідомленням, така кількість становить 40% усіх банківських відділень, за винятком непрацюючих та тих, що перебувають на окупованих територіях та територіях, де ведуться/можливі бойові дії, яких станом на 23 січня налічується 4,5 тис.

"НБУ визначав мету досягти позначки в 35% мережі кожного з банків. Деякі банки ще наближаються до певного рівня, але всі разом за системою, ми вже перевищили цей показник! Отже, кількість відділень Power Banking зростатиме й надалі", – процитувала пресслужба голову Нацбанку Андрія Пишного.

Зазначається, що на старті проєкту його лідерами стали 14 системно важливих банків, відділення яких становлять близько 70% мережі Power Banking, проте наразі до проєкту долучилися майже всі банки, що, зокрема, сприяло швидкому розширенню мережі.

Як повідомлялося, системно-важливі банки 24 листопада визначили перелік чергових відділень, які надаватимуть клієнтам фінансові послуги навіть за умов тривалої відсутності енергопостачання. До цього переліку увійшли 760 відділень у Києві та 275 – у населених пунктах 22 областей.

В умовах блекауту у відділеннях мережі Power Banking для всіх клієнтів буде доступний певний перелік невідкладних банківських послуг, зокрема, отримання готівки (у банкоматах або у касі), платежі, переказ коштів (у касі чи терміналах самообслуговування), обмін валют (за наявності готівкової валюти в касі) та консультації менеджерів із фінансових питань.

Зазначається, що була організована безперебійна робота контактних центрів Національного банку та системно важливих банків для інформування клієнтів про наявність, місцезнаходження та графік роботи критично важливих відділень банків у містах.