FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Лютий
2023

Казахстан розпочав транспортування нафти для експорту до Німеччини – "КазТрансОйл"

Астана. 23 лютого. ІНТЕРФАКС-КАЗАХСТАН – Нацкомпанія “КазТрансОйл” (КТО) розпочала прийом казахстанської нафти до нафтопроводу для експорту її до Німеччини, повідомив директор департаменту зв’язків із громадськістю та внутрішнім комунікаціям КТО Шингис Ільясов.

“23 лютого до системи магістральних нафтопроводів АТ “КазТрансОйл” розпочато прийом казахстанської нафти для транспортування до Німеччини”, – повідомив агентству “Інтерфакс-Казахстан” Ільясов у четвер.

Відповідно до графіка постачання нафти, затвердженого міністерством енергетики Казахстану, компанія транспортує в лютому 20 тис. тонн нафти нафтопроводом “Дружба” до пункту здачі нафти “Адамова застава” для подальшого постачання до Німеччини, нагадав він.

У грудні 2022 року АТ “КазТрансОйл” направлено річну заявку на транспортування у 2023 році 1,2 млн тонн казахстанської нафти за системою магістральних нафтопроводів ПАТ “Транснефть” за направленням пункту здачі нафти “Адамова застава” для подальшого постачання Німеччини.

Як повідомлялося, європейські гравці у зв’язку із планами щодо зниження залежності від російської нафти звернулися до Казахстану із запитом про постачання сировини. Росія схвалила заявку Казахстану на транспортування казахстанської нафти через магістральний нафтопровід “Дружба” до Німеччини. У першому кварталі “КазТрансОйл” планував здійснити транзит 300 тис. тонн казахстанської нафти до Німеччини.

Глава Міненерго Казахстану Болат Акчулаков повідомляв журналістам, що республіка планує експортувати до Німеччини 1,5 млн тонн нафти в 2023 році і може наростити обсяг до 7 млн тонн.

Голова національної нафтогазової компанії “КазМунайГаз” (КМГ) Магзум Мірзагалієв пояснював, що казахстанська нафта відправлятиметься на нафтопереробний завод до м.Шведта, що перебував у власності “Роснефті”, але у вересні був переведений під контроль Федерального мережевого агентства ФРН. На Rosneft Deutschland (структура “Роснефті”) припадало близько 12% німецьких нафтопереробних потужностей, вона була одним з найбільших гравців на місцевому паливному ринку. Потужність НПЗ у Шведті становить 11,6 млн тонн нафтопродуктів на рік. Завод з етапу проєктування історично був пов’язаний із нафтопроводом “Дружба” та російськими родовищами нафти.