FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

20
Березень
2023

Канадська Cameco постачатиме "Енергоатому" гексафторид урану з українського урану для всіх АЕС країни

Київ. 20 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент держпідприємства “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін і президент, виконавчий директор канадської Cameco Тім Гітцель підписали угоди про використання українського урану під час виробництва ядерного палива для всіх українських АЕС.

“Згідно з домовленостями “Енергоатом” упродовж 2024 – 2035 років буде повністю забезпечений гексафторидом природного урану, який постачатиметься для збагачення та подальшого використання у виробництві ядерного палива. Також передбачається продаж Канаді урану, який видобувається на українському “СхідГЗК”, – повідомило Міністерство енергетики України в понеділок.

Як зазначили в міністерстві, це вже не перший досвід співпраці обох компаній. У 2019 і 2021 рр. Cameco вже постачала урановий оксидний концентрат для виробництва ядерного палива для потреб українських АЕС.

“Ми вже маємо хороший досвід співпраці з канадськими партнерами і сьогодні поглиблюємо це співробітництво. Укладання таких стратегічних домовленостей – питання національної безпеки України”, – заявив міністр енергетики Герман Галущенко, слова якого наведено на сайті відомства.

Як він доповнив, Україна однією з перших у світі припинила співпрацю з Росією в галузі ядерної енергетики, зокрема щодо постачання ядерного палива.

“Атомна галузь має стратегічне значення для України, і ми готові розвивати й підтримувати нашу співпрацю з Канадою в цій сфері”, – акцентував міністр.

Джерело: https://t.me/energyofukraine/263