FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Жовтень
2021

Кабмін затвердив стратегію розвитку Ощадбанку на 2021-2024 рр.

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні затвердив стратегію розвитку державного Ощадбанку на 2021-2024 роки, згідно з якою банк прагнутиме досягти прогнозованого чистого прибутку в розмірі 4,2 млрд грн, прибутковості на капітал близько 15% і співвідношення витрат до доходів на рівні менше ніж 65%, повідомила прес-служба Міністерства фінансів у вівторок.

"Схвалення стратегії розвитку Ощадбанку забезпечить його належне функціонування, сприятиме ефективному управлінню, захисту прав вкладників, кредиторів та держави як акціонера. Одним із пріоритетів уряду є реформування державного банківського сектору", – навела прес-служба слова заступника міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрія Драганчука.

Згідно з повідомленням, Ощадбанк до 2024 року врегулює рівень непрацюючих активів і послідовно скоротить їх частку до 10%.

Стратегією також визначено зменшення Ощадбанком рівня операційних витрат і перегляд капітальних витрат шляхом оптимізації мережі та централізації операцій.

Крім цього, передбачається приєднання банку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що надалі забезпечить входження міжнародних фінансових організацій у капітал фінустанови.

Стратегією передбачено бізнес-модель банку як універсальної фінустанови, яка зміцнює свої позиції в роздрібному кредитуванні та комісійних продуктах, зберігає провідні позиції в сегментах корпоративного бізнесу та мікро, малому та середньому бізнесі, зі зменшенням частки державних підприємств.

Крім того, операційною моделлю банку визначається розвиток лінійки цифрових продуктів, включаючи галузеві продукти, які надаватимуться через цифрові канали та автоматизовані процеси.

Зазначається, що однією з основних складових банку є підтримка фінансової стійкості, зокрема операційної ефективності та постійного рівня прибутковості Ощадбанку.

Ощадбанк заснований у 1991 році. Його єдиним власником є держава.

Згідно зі статистикою Нацбанку, на 1 червня 2021 року за розміром загальних активів Ощадбанк посідав у рейтингу 2-ге місце (290,783 млрд грн) серед 73 банків, що діяли в країні.