FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Листопад
2021

Кабмін затвердив склад та положення про роботу Міжвідомчого координаційного штабу щодо посилення охорони держкордону України

Київ. 24 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову про утворення Міжвідомчого координаційного штабу для координації під час посилення охорони державного кордону України.

"З метою сприяння координації діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, військових формувань, утворених відповідно до законів України, правоохоронних органів та громадських об’єднань під час забезпечення посилення охорони та захисту державного кордону України Кабінет Міністрів України постановляє: утворити Міжвідомчий координаційний штаб у складі згідно з додатком", – зазначено в тексті документа, оприлюдненому на сайті уряду.

Керівником штабу призначено першого заступника голови Державної прикордонної служби. Також до складу включені заступник голови Національної поліції, заступник командувача Національної гвардії, заступник голови ДСНС, заступник голови ДМС, представники МВС, МЗС, Міноборони, Мін’юсту та Мінінфраструктури. Крім того, документ передбачає включення до складу штабу за згодою представників Служби зовнішньої розвідки, ЗСУ, СБУ, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, а також представників інших державних органів та громадських об’єднань.

Крім того, Кабмін у постанові встановив, що до окремих заходів щодо посилення охорони та захисту державного кордону може бути залучено курсантів вищих військових навчальних закладів Міністерства оборони, Нацгвардії, Держприкордонслужби, ДСНС, а також закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, що входять до сфери управління МВС.

Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади доручено організувати заходи об’єднаної підготовки складових сектору безпеки та оборони у взаємодії з органами місцевого самоврядування для забезпечення готовності до дій щодо посилення охорони та захисту державного кордону України.

Як повідомлялося, на українсько-білоруському кордоні розпочалася спільна спеціальна прикордонна операція "Полісся", яку координує Державна прикордонна служба України, у ній беруть участь сили Національної гвардії, Національної поліції, Збройних сил України та інші резерви.