Недавні записи
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
Кабмін затвердив порядок організації та функціонування Пунктів незламності
Київ. 20 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів України затвердив порядок організації та функціонування Пунктів незламності.
Згідно з постановою уряду №1401 від 17 грудня, Пунктом незламності є приміщення будівлі (споруди) або спеціально зведений намет, або транспортний засіб, які передбачені для тимчасового перебування людей та в яких створено і підтримуються умови, мінімально необхідні для збереження життя і здоров’я населення в разі порушення сталої роботи систем життєзабезпечення.
Розгортання та функціонування Пунктів незламності організовують міністерства, центральні органи виконавчої влади та їхні територіальні органи, обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) та органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання державної та приватної форми власності (за згодою).
Зазначено, що стаціонарні Пункти незламності розгортають у приміщеннях об’єктів державної та комунальної власності, а також приватної власності – за ініціативою власника або орендаря такого приміщення.
Мобільні Пункти незламності розгортають у визначених владою та суб’єктами господарювання державної та приватної форми власності місцях.
"Розгортання та функціонування стаціонарних та мобільних пунктів незламності здійснюється за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, коштів суб’єктів господарювання державної форми власності, а також інших не заборонених законодавством джерел", – йдеться в порядку.
Згідно з документом, кількість Пунктів незламності визначають самостійно відповідні центральні та місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до потреб населення територій територіальних громад та Києва.
Також кількість Пунктів незламності може визначатися з урахуванням пропозицій та рекомендацій Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відповідного рівня.
Відповідно до порядку Пункти незламності функціонують у цілодобовому режимі або за графіком, визначеним Комісією з ТЕБ та НС відповідного рівня, за винятком пунктів, розгорнутих у приміщеннях суб’єктів приватної форми власності, графік роботи яких визначає власник або орендар об’єкта.
У Кабміні наголошують, що робота Пунктів незламності відокремлюється від роботи пунктів з допомоги безпритульним.
"Припинення роботи Пунктів незламності здійснюється в разі забезпечення сталої роботи систем життєзабезпечення за рішенням суб’єкта, який організовував розгортання та забезпечує його функціонування, з інформуванням населення про завершення роботи такого пункту", – йдеться в порядку.
Крім того, документ доповнюється інструкцією діяльності Пункту незламності та орієнтовним переліком комплектації пункту.
У зв’язку з цим міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним, Київській міській державним адміністраціям (військовим адміністраціям) доручено забезпечити виконання завдань та заходів, передбачених цим порядком.