FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Травень
2022

Кабмін запускає сайт для збору коштів на підтримку України в рамках глобального проєкту United24 – Шмигаль

Київ. 3 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів запускає сайт для збору коштів на підтримку України в рамках глобального проєкту United24, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

"Вже зараз ми формуємо візію для нової України. Тому для нашого уряду так важливо вже зараз сформувати план відновлення й трансформації нашої держави", – сказав Шмигаль на засіданні уряду у вівторок.

За словами прем’єра, план відновлення матиме два виміри: регіональний та параметричний.

Зокрема, регіональний – це коли країни-партнери або міста-побратими чи корпорації допомагають у відновленні конкретного українського міста чи регіону. Параметричний підхід – це програма Національної ради з відновлення, яка напрацьовує параметри відновлення й трансформації кожного сектора економіки.

"Це нові підходи та нові політики. Сучасні та європейські. Ціль – не просто відбудувати зруйновану, а побудувати сучасну європейську, цивілізовану, розвинену державу. Щоб процес був системним і прозорішим, уряд запускає сайт u24.gov.ua. Це платформа для збору коштів на підтримку України у рамках глобального проєкту United24", – додав Шмигаль.

Він зазначив, що кожна людина у світі на цій платформі може зробити пожертвування.

"Створення платформи необхідно також, щоб продемонструвати максимальну прозорість та відкритість використання зібраних коштів: куди та кому вони прямують. Національний банк звітуватиме щодня про збирання коштів. Усі міністерства представлятимуть громадськості свої звіти про те, на що було спрямовано кошти. Компанія "Делойт" в Україні, яка є частиною міжнародної мережі Deloitte, перевірятиме звітність міністерств та гарантуватиме прозорість роботи платформи", – наголосив прем’єр.

Шмигаль повідомив, що, ймовірно, кошти будуть розподілені за трьома основними напрямами: перше – це оборона та розмінування; друге – це гуманітарна та медична допомога, а також допомога дітям; третє – це відновлення України, відновлення об’єктів критичної інфраструктури, доріг, мостів, шкіл та лікарень, відновлення електро-, водопостачання та зв’язку.