FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Листопад
2022

Кабмін запровадив процедуру оборонних закупівель за рамковою угодою

Київ. 12 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів змінив порядок здійснення оборонних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану, запровадивши процедуру закупівлі певної групи товарів у постачальників, з якими укладено рамкову угоду, повідомило Мінекономіки в суботу.

"Рішення суттєво розширює можливості українських виробників у сфері легкої промисловості брати участь в оборонному замовленні", – наводяться в релізі слова першого віцепрем’єра – міністра економіки Юлії Свириденко.

За її словами, завдяки нововведенням кошти оборонзамовлення залишатимуться в Україні, зберігаючи робочі місця і внутрішнє виробництво.

Мінекономіки уточнило, що відповідну постанову "Про затвердження особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану" уряд ухвалив на засіданні 11 листопада.

Згідно з нею, за окремою процедурою "рамкових угод" здійснюються закупівлі товарів, зазначених у додатку до постанови: одягу, взуття, спальних мішків для потреб оборони тощо. Такий механізм застосовується на закупівлю цих товарів на суму 200 тис. грн і вище.

Згідно з процедурою, зокрема, замовник зобов’язаний розмістити оголошення про укладення рамкової угоди у вільному доступі в системі електронних закупівель. До угоди протягом її дії (не більше року) або терміну, встановленого замовником, може приєднатися будь-який виробник, що відповідає критеріям.

На першому етапі закупівлі за рамковою угодою замовник визначає відповідність пропозицій постачальника зазначеним в оголошенні про закупівлю вимогам. На другому етапі проводиться відбір серед постачальників, що приєдналися до угоди, і укладається контракт на постачання з переможцем/ми відбору.

Суттєві умови контракту не можуть змінюватися до повного його виконання, крім як випадку зміни ціни на товар у зв’язку зі зміною податків і зборів, інфляції, курсу валюти, місця поставки товару.

Згідно з рішенням держзамовникам дозволяється до 31 грудня 2022 року здійснювати закупівлі товарів, зазначених у додатку до постанови, без застосування видів (процедур) закупівель, визначених законом "Про оборонні закупівлі" та "Про публічні закупівлі", а також без застосування процедури закупівель за рамковою угодою.