FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Листопад
2021

Кабмін запропонує РНБО виключити із санкційного списку двох колишніх кримських депутатів

(додано текст після 4-го абзацу)

Київ. 24 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів України має намір просити Раду національної безпеки та оборони (РНБО) виключити із санкційного списку двох колишніх депутатів Верховної Ради Криму VI скликання Сергія Вергеля та Сергія Зайця.

Відповідний проект рішення є на порядку денному засідання уряду на середу. У ньому йдеться, що після ухвалення розпорядження у зв’язку з набуттям чинності рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду від 8 червня 2021 року та від 29 червня 2021 року Кабмін внесе на розгляд РНБО пропозиції про виключення двох екс-депутатів із санкційного списку.

Вергель та Заяць були безстроково внесені до переліку осіб, на яких поширюються спеціальні економічні та інші обмежувальні міни (санкції), у червні 2018 року за рішенням РНБО, яке було введено у дію указом президента від 21 червня того самого року. Санкції передбачали блокування активів, запобігання виведенню капіталу за кордон та інші передбачені законом санкції.

У проекті рішення зазначено, що негативних наслідків від ухвалення цього розпорядження для України не очікується.

Відповідно до рішення суду першої інстанції, під час розгляду справи суд зазначив, що відповідачі не надали доказів щодо наявності правових підстав для застосування до однієї з вищевказаних осіб санкцій, визначених ст. 4 закону "Про санкції". Зокрема, немає вироку суду щодо притягнення особи до кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (держзрада), а також взагалі немає відомостей щодо наявності відкритих кримінальних проваджень стосовно позивача.

"Зважаючи на викладене, можна дійти висновку, що обставин, які стали б підставою для включення позивача до санкційного списку, немає. Також у матеріалах справи немає доказів, що підтверджують факт голосування чи участі колишнього депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим VI скликання в ухваленні рішень після лютого 2014 року", – йдеться в ухвалі суду.