FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Вересень
2021

Кабмін ухвалив постанову про початок роботи Фонду президента України щодо підтримки освіти, науки і спорту

Київ. 15 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет міністрів України під час свого засідання в середу ухвалив постанову, що дозволяє Фонду президента України з підтримки освіти, науки і спорту почати свою роботу, а також затверджує Порядок використання Фондом коштів з державного бюджету, повідомляє прес-служба глави держави.

"Фонд Президента був створений у 2019 році з метою заохочення розвитку талановитої молоді, підвищення якості освіти й науки, виховання здорових громадян. У червні 2021 року Володимир Зеленський затвердив Положення про Раду Фонду, перезапустивши його діяльність", – йдеться в повідомленні.

У ньому наголошується, що в першу чергу з коштів Фонду почнуть виплачувати премії в розмірі 100 тис. грн переможцям міжнародних олімпіад. Також почнуться виплати президентських стипендій у розмірі 10 тис. грн учасникам зовнішнього незалежного оцінювання. які отримали високі результати. Стипендії будуть виплачувати щомісяця протягом року.

Також заплановано фінансування премій для заохочення досягнень українських спортсменів, залучення молоді до участі в спорті і підтримки тренерської діяльності.

"Діяльність Фонду передбачає можливості надання грантів на навчання в іноземних закладах освіти для підготовки магістрів та PhD. Це дасть змогу здобути конкурентоспроможну освіту найталановитішим представникам молоді та наукової спільноти", – наголошують в Офісі президента.

Там додають, що кошти Фонду також можуть направлятися на залучення іноземних висококваліфікованих викладачів і тренерів для навчання українських студентів у пріоритетних галузях, де потрібно посилити рівень підготовки фахівців.

"Це допоможе розширити коло студентів, які зможуть отримати доступ до якісної конкурентоспроможної освіти", – наголошують в ОП.

Уточнюється, що офіційний запуск Фонду президента відбудеться на урочистому засіданні Ради Фонду за участю керівництва держави, під час якого відбудеться нагородження переможців міжнародних олімпіад.