FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Листопад
2021

Кабмін України виділив 175 млн грн на заходи щодо посилення українсько-білоруської частини держкордону

Київ. 24 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів України виділив 175 млн грн на здійснення першочергових заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації соціального характеру, пов’язаної з ускладненням оперативної обстановки на українсько-білоруській частині державного кордону.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду у середу.

У зв’язку з ускладненням оперативної обстановки на українсько-білоруській частині державного кордону Міністерству внутрішніх справ із резервного фонду державного бюджету виділено 175,010 млн грн, з яких для Адміністрації Державної прикордонної служби – 66,9 млн грн і для Національної гвардії – 108,1 млн грн для здійснення першочергових (невідкладних) заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації соціального характеру.

Зазначається, що у зв’язку з ускладненням оперативної обстановки на українсько-білоруській частині державного кордону у Волинській, Житомирській, Рівненській та Київській областях є можливість здійснення протиправних дій громадянами іноземних держав (нелегальними мігрантами), які перебувають на території Білорусі, під час спроб перетину держкордону з реальною загрозою збройних нападів, захопленням установ Держприкордонслужби та інших органів.

Згідно з пояснювальною запискою, для запобігання таким випадкам уже залучено приблизно 3 098 військовослужбовців Держприкордонслужби та 859 військовослужбовців Нацгвардії, а також приблизно 390 одиниць техніки, зокрема авіаційної.

У другій та третій хвилі до виконання завдань планується залучити від Держприкордонслужби 1555 військовослужбовців та 193 одиниці військової техніки та від Нацгвардії 6 993 військовослужбовців та понад 100 одиниць військової техніки, на що й підуть виділені кошти.