FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

07
Травень
2022

Кабмін схвалив залучення фінансування до $1,6 млрд від міжнародних фінансових інституцій – Шмигаль

Київ. 7 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів схвалив залучення фінансування до $1,6 млрд від міжнародних фінансових інституцій, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Згідно з повідомленням пресслужби уряду за результатами засідання, для забезпечення сталого державного управління в Україні уряд затвердив проєкти із залучення коштів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) та Міжнародної асоціації розвитку (МАР) на загальну суму до $1,5 млрд.

Зазначається, що кошти буде спрямовано на реалізацію проєкту "Підтримка державних видатків для забезпечення сталого державного управління в Україні".

"Україні сьогодні потрібна підтримка міжнародних партнерів, щоб фінансувати видатки, які значно зросли під час війни. Ми провели переговори зі Світовим банком та погодили надання його структурами підтримки державним органам та бюджетним установам освітньої сфери шляхом часткового відшкодування видатків державного бюджету на виплату заробітної плати", – наводить слова Шмигаля пресслужба уряду.

Водночас окремим рішенням було створено делегацію України для участі у переговорах з Міжнародним банком реконструкції та розвитку та Міжнародною асоціацією розвитку щодо укладання відповідних угод про фінансування. На укладення угод уповноважено міністра фінансів Сергія Марченка.

Крім того, за рішенням уряду затверджено Угоду з Японією щодо залучення кредиту від Японського агентства міжнародного співробітництва.

Зокрема, у межах угоди Кабмін зможе залучити до $100 млн (13 млрд японських ієн), які буде спрямовано на забезпечення пріоритетних видатків державного бюджету.