FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

10
Вересень
2021

Кабмін схвалив створення антикризового штабу "Укрзалізниці"

Київ. 10 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр інфраструктури Олександр Кубраков очолив антикризовий штаб із відновлення стійкого функціонування АТ "Укрзалізниця".

Рішення про створення антикризового штабу Кабінет Міністрів схвалив 8 вересня 2021 року.

Як повідомляється на сайті УЗ, перше засідання штабу відбудеться 16 вересня і буде присвячене ситуації із закупівлями критично важливих матеріалів, які необхідні для стабільного функціонування галузі та проведення ремонтів.

"Цьогоріч фактично провалені закупівлі матеріалів для ремонтів інфраструктури та рухомого складу – рівень забезпечення номенклатури закупівель за критичними позиціями складає лише 20%, виконання річного плану закупівель – 34%. Стан організації та здійснення закупівель загрожує зривом залізничних перевезень. Ситуація потребує радикальних кроків з боку команди "Укрзалізниці", міністерства, парламентарів та усіх гілок державної влади", – наведено слова Кубракова в повідомленні.

До антикризового штабу увійшли заступник міністра інфраструктури Василь Шкураков, в.о. голови правління АТ "Укрзалізниця" Олександр Камишін, заступник міністра економіки України Крістіна Голубицька, заступник міністра фінансів України Олександр Кава, представники правоохоронних органів, Антимонопольного комітету України, Європейської бізнес асоціації, Американської торговельної палати та інші.

Першочерговим завданням, яке має вирішити антикризовий штаб, є налагодження процесу закупівель і ритмічних постачань матеріально-технічного забезпечення, особливо за критичними для інфраструктурного, вагонного і локомотивного господарства позиціями.

Антикризовий штаб створено на виконання рішення РНБО і серед його завдань узгодження дій органів державної влади, установ для відновлення стабільного фінансового стану УЗ, мінімізація корупційних ризиків. А також підготовка пропозицій та рекомендацій щодо заходів, пов’язаних із урегулюванням проблемних питань діяльності залізничного транспорту та здійснення контролю над вжиттям необхідних заходів.