FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

30
Грудень
2022

Кабмін пропонує ВР передбачити безоплатні медогляди для ветеранів та захисників України

Київ. 30 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді законодавчо передбачити можливість безоплатних профілактичних медичних оглядів для ветеранів війни, захисників та членів сімей загиблих військовослужбовців.

Відповідний законопроєкт №8318 зареєстровано в парламенті 29 грудня.

Як зазначено в пояснювальній записці, метою прийняття цього документа є вдосконалення процесу організації надання медичних послуг ветеранам війни.

В українському уряді переконані, що проведення безоплатних профілактичних медоглядів дасть змогу на ранніх стадіях виявляти проблеми зі здоров’ям та запобігати ймовірним ускладненням захворювань у цієї категорії населення.

Законопроєкт передбачає внесення змін до закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" шляхом заміни права (медичної пільги) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) захисників України на щорічні медичні обстеження та диспансеризацію із залученням відповідних фахівців на право ветеранів війни на безоплатні профілактичні медогляди не рідше одного разу на рік.

Специфіка проведення таких медоглядів визначатиметься відповідно до розроблених Міністерством ветеранів та Міністерством охорони здоров’я методичних рекомендацій щодо організації надання таких послуг.