FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Жовтень
2021

Кабмін дозволив "Укртрансгазу" надати "Нафтогазу" багатомільярдну безвідсоткову позику

(додано після 4-го абз.)

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів України дозволив НАК "Нафтогаз України" та АТ "Укртрансгаз" підписати договір про надання безвідсоткової поворотної позики на суму понад 3 млрд грн.

Відповідне рішення закріплене розпорядженням КМУ №1234-р від 11 жовтня 2021 року, текст якого оприлюднено на урядовому порталі.

Як повідомлялося, "Нафтогаз" отримав 27 млрд грн від ТОВ "Оператор ГТС України" в рамках договору компенсації з "Укртрансгазом", рекомендованим Кабінетом Міністрів до підписання відповідно до розпорядження №1187-р від 29 вересня 2021 року.

Ці кошти, зокрема, дадуть НАК можливість забезпечити для бюджетників газ за прийнятними цінами для виконання меморандуму з центральною та місцевою владою щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачань тепла та гарячої води у майбутньому опалювальному сезоні.

"Нафтогаз України", як 100%-й власник УТГ, на зборах акціонерів 30 вересня 2021 року дозволив компанії укласти додаткові угоди №1 та №2 до договору від 22 листопада 2019 року про продаж АТ "Магістральні газопроводи України" 100%-ї частки в ТОВ "ОГТСУ".

Згідно з оприлюдненим на сайті УТГ рішенням зборів, загальна вартість договору УТГ із ОГТСУ становить 47,943 млрд грн.

За даними агентства "Інтерфакс-Україна", ОГТСУ на кінець вересня мав на своїх рахунках кошти у понад 30 млрд грн. Отже, після перерахування 27 млрд грн оператору може знадобитися вийти на ринок запозичень, щоб повністю виконати умови договору про компенсацію.