Недавні записи
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
- ІІІ Національний туристичний саміт 23.11.2024
- 9 листопада відбувся SUMMIT 6 2024 — головна подія для будівельників цієї осені від Ліги Майстрів 22.11.2024
- Урочисті заходи до 35-річчя Оксамитової революції у Чехословаччині відбулись у Києві 22.11.2024
Ізоляція росії сповільнюється протягом майже 6 місяців агресії. Хто в цьому винен та чому так відбувається?
Як повідомляє Reuters
Група послів наголосила на труднощах західних дипломатів, які намагаються зберегти міжнародну рішучість дипломатично ізолювати росію після початкового шквалу засуджень ООН за напад на Україну.
«У міру того як війна затягнулася, стало важче знайти значущі способи покарання Росії», — сказав Річард Гован, директор незалежної Міжнародної кризової групи ООН.
У деяких випадках західні країни ухиляються від певних кроків, прямого виступу проти москви, про це свідчить зростання кількості тих, хто утримуються при голосуванні, кажуть дипломати та спостерігачі.
За словами дипломатів, у червні Європейський Союз обдумав план призначити експерта ООН для розслідування порушень прав людини в Росії, але він відклав цю ідею через побоювання, що майже половина Ради ООН з прав людини в Женеві, що складається з 47 членів, може виступити проти цього.
Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Росії вдалося схилити деякі країни за допомогою «хибного наративу» та шантажу, що західні санкції винні в глобальній продовольчій кризі, викликаній війною.
«Більше 17 африканських країн утрималися, побоюючись російської тактики залякування проти них. Тож ми повинні усвідомлювати це», — наголосила вона в комітеті Сенату США з міжнародних відносин у липні.
Протягом тижня після вторгнення 24 лютого, майже три чверті Генеральної Асамблеї проголосували за те, щоб докорити Росії та вимагати від неї вивести свої війська
У Всесвітній організації охорони здоров’я в травні близько 30 держав, половина з яких з Африки, не з’явилися на голосування щодо резолюції щодо України, що спонукало деяких присутніх делегатів пожартувати, що вони, мабуть, пропускають вечірку.
Україна звернулася до ООН з проханням виключити росію. Але для здійснення безпрецедентного кроку спочтатку потрібна рекомендація Ради Безпеки, яку може заблокувати Росія своїм вето, а потім голосування в Генеральній Асамблеї.
Іншим варіантом може бути відкликання повноважень представників президента росії володимира путіна, але для цього знадобиться принаймні підтримка більшості Генеральної Асамблеї.