FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Березень
2023

Ісландія й надалі надаватиме підтримку обороноздатності України, сприятиме у відновленні, особливо енергетичної сфери – спільна декларація

Київ. 14 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Ісландії Катрін Якобсдоттір під час її робочого візиту до Києва підписали спільну декларацію, повідомляє пресслужба глави держави.

Згідно з документом, лідери підтверджують свою підтримку принципів міжнародного права, непорушності кордонів і вимогу до Російської Федерації негайно, повністю та беззастережно вивести всі свої збройні формування з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Президент України та прем’єр-міністр Ісландії залишаються повністю відданими політиці невизнання незаконної анексії Росією територій України, а також закликають до негайного звільнення всіх викрадених цивільних осіб, включно з дітьми, і всіх, хто був примусово перевезений на територію Російської Федерації.

У декларації наголошується на важливості послідовних зусиль України щодо продовження Чорноморської зернової ініціативи та гуманітарної програми “Зерно з України”, суверенному рішенні України визначати мирний процес і скликати глобальний саміт миру, коли це дозволять умови, а також на прихильності політиці відкритих дверей НАТО.

Засуджуючи найрішучішим чином повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну, Зеленський і Якобсдоттір декларують, що Ісландія повністю приєднується до санкцій Європейського Союзу, запроваджених проти Росії у відповідь на військову агресію проти України.

У свою чергу, Україна високо цінує всю допомогу Ісландії.

Зазначається, що Ісландія й надалі надаватиме ефективну політичну, економічну та гуманітарну підтримку Україні та її обороноздатності. Ісландія допомагатиме у відновленні та швидкому відновленні України, особливо в енергетичній сфері. Ісландія підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно.

Ісландія та Україна продовжуватимуть працювати разом, а також з іншими учасниками багатосторонніх організацій з метою забезпечення притягнення до відповідальності, зокрема шляхом створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії та реєстру збитків для фіксації та документування доказів і претензій щодо збитків, втрат або травм, заподіяних унаслідок агресії Росії проти України, як першого кроку до створення всеосяжного механізму відшкодування збитків;

Повний текст спільної декларації опубліковано на сайті Офісу президента України.