FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Січень
2023

Інвестплатформа Wahed запропонує британським мусульманам халяльні інвестиції

Лондон. 25 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Американський фінтех-стартап Wahed, інвесторами якого є саудівська державна нафтокомпанія Saudi Aramco та французький футболіст Поль Погба, відкрив фізичне відділення у Сполученому Королівстві.

Компанія, що позиціонує себе як халяльна інвестиційна платформа, розраховує привернути увагу британських мусульман, кількість яких оцінюють у 3,9 млн.

Wahed пропонує інвестиційні та консультаційні послуги, що узгоджуються з нормами шаріату. Зокрема, вона не інвестує у компанії, які заробляють на кредитуванні, азартних іграх, продажу алкоголю та тютюнової продукції. Рахунки не дають її клієнтам відсотків, вони прив’язані до вартості золота.

"Мусульмани недостатньо охоплені послугами, – зазначив головний виконавчий директор та співзасновник Wahed Джунаїд Вахедна в інтерв’ю CNBC. – Це співтовариство меншості, і їм не вистачає фінансової грамотності".

Стартап, запущений у 2017 році, переважно заробляє гроші на комісійних за управління активами заможних клієнтів. Він все ще залишається збитковим.

Компанія залучила фінансування на суму $75 млн, отримавши кошти від Saudi Aramco Entrepreneurship Capital, венчурної "дочки" Saudi Aramco, а також Поля Погба, що є мусульманином.

За оцінками Refinitiv, обсяг ринку ісламського фінансування може досягти $4,9 трлн до 2025 року.