FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Листопад
2021

Інвесткомпанія SCM вирішила вийти зі страхового бізнесу

Київ. 24 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Інвестиційна компанія SCM Ріната Ахметова вирішила вийти зі страхового бізнесу, що повністю відповідає стратегії фокусування її інвестиційного портфеля, повідомляється на сайті компанії.

"У фінансовому секторі ми сфокусовані на розвитку нашого банківського бізнесу. Ми раді, що покупець – український гравець. Ми віримо, що створення великого страхового гравця з українським капіталом – і в інтересах клієнтів, і в інтересах українського ринку страхових послуг загалом. Нинішні клієнти страхової компанії "АСКА" в результаті об’єднання зможуть отримати додаткові сервіси та продукти", – зазначає директор департаменту з інвестицій SCM Сергій Зузак, слова якого наведено в повідомленні.

Згідно з повідомленням, інвесткомпанія SCM досягла попередніх домовленостей щодо продажу СК "АСКА". Покупцем стануть акціонери СК "ВУСО". Завершення угоди та перехід корпоративних прав "АСКА" до покупця відбудеться після проведення всіх передбачених законом процедур, отримання дозволів і узгоджень із Національним банком України.

Усі зобов’язання перед клієнтами та партнерами "АСКА" зберігаються, вони будуть виконані в повному обсязі як у процесі укладання угоди, так і після її завершення. У результаті об’єднання двох компаній ринок страхових послуг України отримає конкурентного великого гравця з українським капіталом.

За погодженням сторін суму угоди не розголошують.

SCM – міжнародна інвестиційна компанія, представлена у семи країнах Європи та Північної Америки. Галузеві холдинги та виробничі активи SCM працюють у гірничо-металургійній, енергетичній, банківській, телекомунікаційній, мас-медійній, транспортній, сільськогосподарській та інших галузях.

До портфеля SCM входять "Метінвест", група "ДТЕК", ПУМБ, "Укртелеком", "Медіа Група Україна", UMG Investments, "Лемтранс", ЕСТА, HarvEast та ін. – загалом понад 500 компаній і підприємств зі штатом близько 200 тис. людей.

Кінцевим бенефіціаром SCM є підприємець Рінат Ахметов.

Як повідомлялося, "УАСК "АСКА" – перша приватна страхова компанія, що з’явилася в незалежній Україні. Вона працює вже понад 30 років. Входила до портфелю міжнародної інвесткомпанії SCM.

На початок 2020 року "АСКА" налічувала 2900 корпоративних та понад 200 тис. приватних клієнтів у всій Україні. Є членом МТСБУ, одним із засновників Ядерного пулу, членом Екологічного пулу.

Страховик має ліцензії на провадження страхової діяльності за 19 добровільними та 20 обов’язковими видами страхування. За час роботи "АСКА" неодноразово здійснювала найбільші виплати в історії українського страхування.