FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

20
Березень
2023

"Інтерпайп Сталь" зупинилася через брак брухту, експорт якого Україна наростила в 3,5 раза

Київ. 20 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Електросталеплавильний комплекс “Інтерпайп Сталь” міжнародної вертикально інтегрованої трубно-колісної компанії (ТКК) “Інтерпайп” (Дніпро) вимушено зупинив роботу через дефіцит брухту, експорт якого за січень-лютий-2023 було збільшено в 3,5 раза – до 24,8 тис. тонн із 7,1 тис. тонн за січень-лютий-2022.

Згідно з пресрелізом, завод “Інтерпайп Сталь” із 16 березня 2023 року призупинив роботу через брак брухту чорних металів, який є основною сировиною для підприємства.

Як повідомив в ексклюзивному коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” директор заводу Андрій Бібік, завод “Інтерпайп Сталь” пішов у тимчасовий простій із 16 березня через дефіцит брухту, який спричинений надзвичайно складною ситуацією із заготівлею брухту в Україні.

“По-перше, вона впала суттєво: у низці регіонів процес заготівлі зведений практично до нуля через бойові дії, втрачено потужності з переробки брухту, скоротився і кадровий потенціал галузі. По-друге, експорт брухту б’є історичні рекорди, збільшуючись щомісяця вдвічі, що ставить українську металургійну галузь на межу катастрофи”, – сказав він.

За словами директора, це позапланове тимчасове зупинення, оскільки підприємство зазнає серйозного дефіциту брухту. “Плановий простій у нас був у жовтні, зараз же – позаплановий. Звісно, за цей час ми здійснимо техобслуговування основних агрегатів”, – сказав Бібік.

Як повідомив агентству “Інтерфакс-Україна” голова правління “Інтерпайп Втормет” Валентин Макаренко, простій металургійного заводу триватиме щонайбільше сім-вісім днів.

“Ситуація складна, але ми працюємо з нашими партнерами – постачальниками брухту, з деякими з них укладаємо довгострокові та стратегічні угоди. Це дасть змогу забезпечити завод сировиною, підготувати шихту”, – зазначив він.

За його словами, ситуація із забезпеченням брухтом у третій декаді березня покращиться, а завод буде перезапущено.

Раніше Українська асоціація вторинних металів (“УАВтормет”) повідомила, що експорт брухту за два місяці 2023 року становив 24,8 тис. тонн порівняно з 7,1 тис. тонн за січень-лютий-2022 (зростання в 3,5 раза).

“Інтерпайп” – українська промислова компанія, виробник сталевих труб і залізничної продукції. Продукцію компанії постачають до більш ніж 80 країн світу через мережу торговельних офісів, розміщених на ключових ринках СНД, Близького Сходу, Північної Америки та Європи. У 2020 році “Інтерпайп” реалізував 662 тис. тонн готової продукції, зокрема 192 тис. тонн залізничної продукції. Залізничні продукти продають під брендом KLW.

В “Інтерпайпі” працюють 11 тис. працівників. У 2020 році компанія перерахувала до бюджетів усіх рівнів 2,54 млрд грн.

У структурі компанії п’ять промислових активів: “Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод (НТЗ)”, “Інтерпайп Новомосковський трубний завод (НМТЗ)”, “Інтерпайп Ніко-Тьюб”, “Дніпропетровський Втормет” та електросталеплавильний комплекс “Дніпросталь” під брендом “Інтерпайп Сталь”.

Кінцевим власником Interpipe Limited є український бізнесмен Віктор Пінчук і члени його сім’ї.