FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

11
Січень
2022

Instagram заблокував хештег, створений на згадку про жертв авіакатастрофи в Ірані

Instagram заблокував пости з використанням хештегу на згадку про жертв українського авіалайнера, збитого іранськими силовиками два роки тому.
Сім’ї 176 постраждалих виявили, що пости з хештегом #IWillLightACandletoo, а також його перською версією, користувачам не було видно.
Експерт із кібербезпеки сказав, що, схоже, Іран організував блокування.
Гігант соціальних мереж заявив, що хештег був «обмежений помилково».
Рейс PS752 Міжнародних авіаліній України було збито двома ракетами після зльоту з Тегерану 8 січня 2020 року. Іран звинуватив у катастрофі людський фактор, заявивши, що підрозділ ППО ухвалив Boeing 737-800 за американську ракету.
Загинули дев’ять членів екіпажу та 167 пасажирів. Україна відкинула висновки іранського розслідування авіакатастрофи як «цинічну спробу» приховати правду.
Асоціація сімей жертв почала використовувати хештег #IWillLightACandletoo на знак солідарності лише за кілька днів до другої річниці авіакатастрофи, але виявила, що він заблокований.
«Це було глибоке розчарування, в хештегах не було нічого образливого, але, на жаль, великі фірми, такі як Facebook [тепер Meta, яка володіє Instagram], легко обманюються кіберарміями авторитарних режимів», – сказав представник асоціації Хамед Есмаіліон, який втратив дружину та дочку в катастрофі.
В автоматичній відповіді Instagram говориться, що публікації «були обмежені, тому що спільнота повідомила про певний контент, який може не відповідати принципам спільноти Instagram».
Незрозуміло, хто повідомив про цей хештег і чому, але експерт з кібербезпеки Близького Сходу Амір Рашиді підозрює, що це було організовано.
«Цілком ймовірно, що користувачі, близькі до Ірану, повідомили про хештег, і машини, яким не вистачає знань про місцеву політику, вирішили заборонити їх. Це дозволяє авторитарним режимам використовувати платформи соціальних мереж», — сказав Рашиді, директор з цифрових прав та безпеки в Міан Груп.
Блокування було знято майже через 24 години і лише після того, як кілька персомовних активістів та медіа-організацій звернулися до Instagram/Meta.
У відповідь на запит BBC представник Meta сказав: «Нам стало відомо, що ці хештеги були обмежені помилково, і ми швидко це опрацювали, щоб виправити помилку. Тепер ви зможете використовувати ці хештеги як завжди, і ми так вибачаємося за заподіяні незручності або плутанину».
Але це не єдиний випадок, коли Instagram обмежив хештег або пост.
За словами кількох іранських користувачів, останніми тижнями Instagram заборонив контент, що демонструє жорстокість поліції, пославшись на насильницький характер відео.
«Якщо вони не хочуть, щоб їх використовували як інструменти для придушення, платформи соціальних мереж, такі як Meta, повинні співпрацювати з довіреними організаціями зі свободи інтернету та людьми, добре обізнаними про політичний та культурний контекст кожної країни», — сказав пан Рашиді. “Це не рішення, які не можна довірити машинам”.