Недавні записи
- Експерти Atlantic Council та Experts Club обговорили майбутню політику Дональда Трампа 23.01.2025
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
Індустрія 4.0
Герман Ігор
(Львів, Україна)
СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ
(Комп’ютерна інженерія)
ІНДУСТРІЯ 4.0
Індустрія 4.0 належить до нового етапу Промислової революції, який в основному зосереджується на взаємозв’язку, автоматизації, машинному навчанні та даних у режимі реального часу. Індустрія 4.0, яка охоплює інтернет речей та інтелектуальне виробництво, взаємодіє на фізичному виробництві та операціях за допомогою розумних цифрових технологій, машинного навчання та великих даних, щоб створити більш цілісну та краще пов’язану екосистему для компаній, які зосереджені на виробництві та управлінні ланцюгами постачання. Хоча кожна компанія та організація, що працюють сьогодні, відрізняються, вони всі стикаються із загальним викликом – необхідністю зв’язку та доступу до аналітичних даних у реальному часі між процесами, партнерами, продуктами та людьми.
Індустрія 4.0 охоплює весь життєвий цикл продукції та ланцюжок постачання – проєктування, продаж, запаси, планування, якість, інжиніринг та обслуговування споживачів та клієнтів. Кожен ділиться поінформованими, сучасними, відповідними поглядами на виробничі та бізнес-процеси, а також набагато багатшою та своєчасною аналітикою.
Відповідаючи на виклик, більшість урядів ЄС визначили Індустрію 4.0. пріоритетом, прийнявши широкомасштабну політику для підвищення продуктивності, конкурентоспроможності та вдосконалення високотехнологічних навичок своєї робочої сили. В ЄС першопроходьцями стали наступні країни: Німеччина, Великобританія, Італія, Швеція, Франція, Нідерланди та Іспанія. Політика Індустрії 4.0. часто єдина у своїх цілях, вона відрізняється між собою розробкою політики, підходами до фінансування та стратегіями реалізації. Національні органи влади знають про політику своїх колег, але відсутня більш систематизована співпраця та обмін передовими практиками.
Україна теж розвивається, у 2018 році в країні створена Національна стратегія Індустрії 4.0., але вона не прийнята урядом й виконується силами бізнес-спільноти. До головних стратегічних ініціатив та напрям розвитку є наступний[3]:
1. Інституціоналізація розвитку промислових хайтек-сегментів на рівні держави
2. Створення інноваційної екосистеми промислових хайтек
3. Прискорення кластеризації у сфері 4.0 як на регіональному, так і національному рівнях.
4. Повномасштабна дигіталізація ключових секторів промисловості, енергетики та інфраструктури
5. Максимальна інтеграція інновацій 4.0 в стратегії оборонного комплексу та безпеки країни
6. Запуск експортних програм для промислових хайтек-секторів
7. Інтернаціоналізація та інтеграція у світовий простір 4.0
Україні потрібно реалізовувати свій потенціал та думати про майбутнє, інакше наша країна впаде як стовпи на Шулявському мості, в Києві. Нам потрібно думати не тільки про дизайн, має бути інженерія з моделюванням всіх складних процесів і впливів зовнішніх факторів.
Потрібно розуміти, що в контексті 4.0 ми говоримо про комплекс факторів, які допомагають розвивати сучасне виробництво. Суть не тільки в іншому оподаткуванні чи умовах залучення інвестицій, не тільки про техно-парки, але й про культуру інновацій, розвитку та співпраці
Література:
1. Електронний ресурс. Режим доступу: https://ec.europa.eu/growth/tools-databases/dem/monitor/sites/default/files/DTM_Policy%20initiative%20comparison%20v1.pdf
2. Електронний ресурс. Режим доступу: https://www.i-scoop.eu/industry-4-0/
3. Електронний ресурс. Режим доступу: https://industry4-0-ukraine.com.ua/2019/01/02/ukrainska-strategiya-industrii-4-0-7-napriankiv-rozvutku/
Науковий керівник: кандидат технічних наук,
доцент Марікуца Уляна Богданівна