FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Серпень
2021

Індія схвалила першу в світі ДНК-вакцину проти COVID

Регулюючий орган Індії схвалив першу в світі ДНК-вакцину проти Covid-19 для екстреного використання.

Згідно проміжного дослідження, наведеного виробником вакцини Cadila Healthcare, тридозова вакцина ZyCoV-D запобігла симптоматичному захворюванню у 66% вакцинованих.

Фірма планує виробляти до 120 мільйонів доз другої вітчизняної вакцини в Індії щороку.

Попередні ДНК-вакцини добре працювали на тварин, але не на людях.

На даний момент Індія надала понад 570 мільйонів доз трьох раніше схвалених вакцин – Covishield, Covaxin і Sputnik V.

Близько 13% дорослих були повністю вакциновані, а 47% отримали хоча б одне щеплення з початку кампанії в січні.

Cadila Healthcare заявила, що на даний момент провела найбільше клінічне випробування вакцини в Індії в якій взяли участь 28 000 добровольців в більш ніж 50 центрах.

Фірма заявила, що це також перший випадок, коли вакцина Covid-19 була протестована на молодих людях в Індії – 1000 осіб, що належать до вікової групи від 12 до 18 років. Укол був визнаний «безпечним і дуже добре стерпним» в цій віковій групі.

Ключовий третій етап клінічних випробувань був проведений на піку смертельної другої хвилі вірусу. Виробник вакцини вважає, що це ще раз підтвердило «ефективність уколу проти мутантних штамів», особливо високоінфекційного варіанти Delta.

«Я дуже задоволений вакциною, тому що вона має великий потенціал. Якщо цей укол спрацює, майбутнє вакцинації стане простіше з точки зору логістики», – сказав професор Шахід Джаміль, відомий вірусолог.

Як діє ця вакцина?

ДНК і РНК – будівельні блоки життя. Це молекули, які несуть ту генетичну інформацію, яка передається від батьків до дітей.

Як і інші вакцини, вакцина ДНК після введення вчить імунну систему організму боротися з цим вірусом.

ZyCoV-D використовує плазміди або маленькі кільця ДНК, які містять генетичну інформацію, для нанесення удару між двома шарами шкіри.

Плазміди несуть інформацію клітинам для створення «білка спайки», який вірус використовує для захоплення і проникнення в клітини людини.

Більшість вакцин проти Covid-19 працюють, даючи організму інструкції створити фрагмент білка-шипа, щоб він міг запустити імунну систему людини для вироблення антитіл і навчитися боротися з вірусом.

Це перша в світі ДНК-вакцина людини проти Covid-19.

У США існує ряд ДНК-вакцин, схвалених, наприклад, для використання на тваринах, в тому числі вакцина від хвороб коней і вакцина проти раку шкіри для собак.

Однак більш 160 -різних ДНК-вакцин проходять клінічні випробування на людях в США. Більшість з них призначені для лікування існуючих видів раку, а третина вакцин призначена для лікування ВІЛ.

ZyCov-D також є першим в Індії безголковим уколом Covid-19.

Він вводиться за допомогою одноразового безголкового ін’єктора, який використовує вузький струмінь рідини для проникнення через шкіру і доставки уколу до потрібної тканини.

«Мати ДНК-вакцину, яка працює проти інфекції, – це велика справа. Якщо вона забезпечить гарний захист, Індія буде пишатися цим», – сказала доктор Гагандіп Канг, вірусолог і перша індійська жінка, обрана членом Королівського товариства.

Вчені говорять, що ДНК-вакцини відносно дешеві, безпечні і стабільні.

Також їх можна зберігати при більш високих температурах – від 2 до 8 градусів за Цельсієм.

Cadila Healthcare стверджує, що їх вакцина показала «хорошу стабільність» при 25 °C протягом як мінімум трьох місяців – це допоможе вакцину легко транспортувати і зберігати.

ДНК-вакцини, розроблені для лікування інфекційних захворювань людини, в минулому не мали успіху.

«Проблема в тому, що вони добре працюють у тварин. Але в кінцевому підсумку вони не забезпечують такий самий рівень захисту імунної відповіді у людей», – сказав доктор Канг.

За словами доктора Канга, проблема полягала в тому, як проштовхнути плазмідну ДНК в людську клітину, щоб вона дала стійку імунну відповідь.

Д-р Джеремі Каміл, вірусолог з Центру медичних наук при Університеті штату Луїзіана в Шрівпорт, розділяє аналогічну думку.

«Вакцини на основі плазмідної ДНК були випробувані в минулому. Але ми знаємо, що дуже складно ввести плазмідну ДНК в ядро ​​людських клітин, особливо у дорослих», – сказав доктор Каміл.

Вакцини з мРНК, які використовують матричну РНК, молекулу, для створення білків, такі як Pfizer або Moderna, не потребують досягнення ядра клітини, щоб бути ефективними, пропонувати більш високу ефективність і, ймовірно, виробляти більш тривалий імунітет.

Інший потенційний недолік полягає в тому, що ZyCoV-D вимагає трьох доз замість двох для двох інших кандидатів, які використовуються в Індії. Виробник вакцини каже, що він оцінює вакцину на дводозовому уколі.

«Я був би радий, якщо компанія з виробництва вакцин подолала б величезні труднощі, щоб змусити її працювати. Але абсолютно необхідно, щоб дані про ефективність перевірялися незалежно», – сказав д-р Каміл.